Karadeniz Pet

Öpüşme :)

Burhanx22

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar belki bilenler bilir gecen hafta kuşum öldü :(
ayın 1'inde salı günü tekrardan kuş aldım yavru çift 2 tane.
aldığım adam ilkbaharda gel yavruluk vericem dedi neyse
bugun kuşlarımın eve geleli 5 gün oldu sadede geleyim kuşlarım öpüşüyor :) olabilirmi yada kavgamı ediyorlar? yavru daha öpüşmeleri normalmi ? çokta yavru değil yine en az 1-1,5 aylık vardırlar ? bunlar yavru yaparmı ?
bide az önce farkettim dişi kuşumun kanatları titriyor ? nedendir acaba benim öpüşüyor diye düşündüğüm kavga ediyor olabilirlermi ? dün aksamda öpüştüler ?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Birde kuşlara ne tür müzik dinletebilirim ve pek su içtiklerini görmüyorum erkek kuşumun sesi çıkıyor müzik açtığımda falan ama diş kuşumun sesini daha duymadım? :eek:

Son düzenleme:
Bunu es alma değil de anlaşma olarak düşünmen lazım. ileride hormonlar devreye girince belli olur. 6-7 aydan sonra

kavga olayı varmıdır?
1-2 dakika öncede yaptılar aynısını gagalarını birleştiriyolar kafalarını büküp gibi, baze kafalarını kacırıyolar ? kanadı titreyene gelince yem falan yiyiyor.

Ya bide erkek olan dişimi kıskanıyor olabilirmi :) 3 tane yemlik var 2 sinde normal yem birince sarı bi yem dişi mesela soldaki yemlikten yemek yemeye başlıyo erkek olan geliyo onun yanına o yemeye başlıyo git diğerinden ye :) bu sefere dişi gidiyo :D yem yemiyo :) ?

Son düzenleme:
Yaptıkları kavga değil. Kavga olsa anlaşılır derecede birbirlerine zarar verirler.

Sen onlari bu kadar dikizleme bence hayirli olsun kuslarin daha kucukler kavga etmezler birbirlerini opup kasimalari normal dogalarinda var.bu kucuklukteki kuslar yavru yapmaz kendileri bebek daha.

Geri