Karadeniz Pet

Parazit spreyi

Guestay

Yeni Üye
Kuşumy yeni aldım ve parazit spreyin olmasa bile rutin olarak kullanılması gerektiğini biliyorum.Ama piyasa bir sürü var ve kafam karıştı doğrusu.Gece bazen çok kaşınıyor öyle bit falan döktüğünü de görmedim ama yine de endişeliyim nasıl bir yöntem uygulamalıyız?

Parazit spreyi uygulamana gerek yok çoğunlukla cilt zararların yol açıyor ya da kuşların gözüne geldiğinde körlüğe kadar giden sıkıntılara sebep oluyor. Yazın veya kışın sıcak bir ortamda kuşlara sirkeli su ile duş aldırın yeterli. Sirke-su oranı için bir sürü konu var. Kışları kuşların hastalanması oldukça kolay olduğundan duş aldırmayı tavsiye etmiyorum.

İyi de parazit varsa ne yapacağım ben?Bir çözümü yok mu bunun.Üstelik kış ayındayız banyo da yapamaz ki

Ayrıca kafes tabanına beyaz peçete koyarsanız zaten parazit varsa üzerine düşer ve daha rahat takip edebilirsiniz ben öyle yapıyorum çok şükür kafes temizliğimizde düzenli olduğundan herhangi bir parazit sorunu yaşamadık.

Ayrıca kafes tabanına beyaz peçete koyarsanız zaten parazit varsa üzerine düşer ve daha rahat takip edebilirsiniz ben öyle yapıyorum çok şükür kafes temizliğimizde düzenli olduğundan herhangi bir parazit sorunu yaşamadık.
Deneyeceğim teşekkür ederim