Karadeniz Pet

paşam in sirti yaralandi

• Konbuyu başlatan Erdal ALTINAY
  • Başlangıç tarihi
E

Erdal ALTINAY

Guest
K6Pk80.jpg

e57k75.jpg

KljyEg.jpg

Arkadaşlar paşam hiç rahat durmuyor Yemligin arasına girmiş ve sırt derisini yuzmus veterinere götürdüm tenturduyod surdu yolladi yarasi kurudu hala rahat durmuyor heryere tirmaniyor yarin 80 cm ye 40 cm buyuk kafes yapiyorum ona

hay allah cok geçmiş olsun benim kusumunda kanat arası böyle olmustu.yaşatamadım ben.

Sizce normalmi hiperaktif olmasi daha yavru bildiğim kadar birde sizce yarasi ne olur bundan sonra ne yapmam gerekir

arkadaşım benim kusdaki yara tam kuruyordu haydaaaa birdaha kıpır kıpırdı 2 saat dinlenmeden kafesi tavaf ediyordu.benim evde olmadıgım bir gün tele yıttırmıs kanadının arasını.ve 3 gün yaşatabildim daha yavruydu.yemek yemedi 3 gün.kıpırdadıkcada kanadı sürekli.batikom sürdüm serum fizyolıjikle temizledim teramıcın sür dediler onuda sürdüm meğerse kanı cıvıklastıran tekrara kanamasına sebep o oluyormus kanayan yere teremicin iyi gelmiyormus.meğğerse.benimkide aynen kıpır kıpırdı vallaha

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:03 -->-> Daha önceki mesaj 00:02 --

ya kanı pıhtılaştıran bir ilac vardı kusum öldükten sonra önermişlerdi papağan formundan ama aklıma gelmiyorki.biraz pahalıymıs ama birebirmiş kanı kesmede

Merhaba kanama yok ustelik kabuk bile tuttu o yuzde ellesmiyoruz :) hala rahat durmuyorr

kanama olmaması iyi.benikide duruyordu ama durmadıgı için kafesde yine kanatıyordu ondan dedim

hocam ısrarla terramycin deri kremini öneririmm kesin sonuç alırsınız mutlaka deneyinn mubiş can acı çekmez hemm :)

Geçmiş olsun inşallah tez zamanda sağlığına kavuşur

Çok geçmiş olsun hocam geniş bi kafes ve çok az aksesuar sizin için daha iyi olacaktır....

cok geçmiş olsun bi ara benimde bi yavrumun başına aynı sorun annesinden temiz dayak yemişti:)resmen kafa derisini yüzdü farkedince müdahale etim yavruyu ayırdım zaten yemde yeni yeni düşmüştü eczaneden tenturduyod aldım 15 gün felan tedavisni uyguladım 2 günde 1 cin gibi oldu. tenturduyod kulanmanı tafsiye ediyorum mikrop kapmaz ve yarayı cok kısa sürede kurutur tekrar geçmiş olsun

geçmiş olsun. sormayın ya benimkide dün duvar saatiyle duvar arasına sıkışmıştı. dışarı bıraktım bi baktım odada yok seslendim oradan sesi geldi saati bi çıkardım pat diye düştü aşırı korkmuştu kafesine bıraktım kendine geldi anladım ki asla tek başına bırakılmaz bu kuşlar

teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için şimdi kafesi bitimine az kaldı kafesini de paylaşacağım ileriki günlerde sizlerle burasının ortamını da çok sevdim hayvan sever insanların bakış açısıda farklı oluyor zaten. tentürdiyot sürüyorum zaten iyi geldi sanırım yarası komple kurudu kabuklanmaya başladı insallah yeni kafes olana kadar gene kendini bir yere sıkıştırmaz. Hiperaktif mubiş :)

Bence internet üzerinden olmaz veterinere götürün. Çok geçmiş olsun. İnşAllah çok yakın zamanda düzelir

Geri