Karadeniz Pet

Patriot sararıyor :)

Ramazan AYDOĞAN

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar
1 ekim günü açtıgım bu konuda yeni kuşumu paylaşmıştım yavru olmasına ragmen çok hızlı uçuyodu adınıda patriot koymuştum:)
http://www.muhabbetkusu.com.tr/soru...iz/yavru-diye-aldim-cok-deli-ucuyor-8085.html

son 1 ay içerisinde kafasındaki çizgiler dökülmeye başladı yerine beyaz tüy gelmesi lazımken sararmaya başladı:)

İLK ALDIGIM GÜN

v79b8.jpg

BUDA ŞİMDİKİ HALİ

v796d.jpg

Bazi insanlarinda sari olan saclari turunculasabilio onun gibi bir sey sanirim bu da :)

içinde vitamin olan suya kafasını falan sokmamışsa veya sarı renk bırakan havuç gibi besinlere kafasını sürmemişse ilginç bir durum...

Yok arkadaslar yeni gelen tüyleri sari cikiyo:) boya yada baska bisey degil bunun nedeni ne olabilir ? :) cok farkli diger kuslardan davranis olarak da :)

Benimde 2,5 aylık gök mavisi, albino kırığı var. seninki gibi sarı tüyler çıkmaya başladı.
Ne iş anlamadım :)) Komple sarı mı olucak acaba?

genleri ile alakalı arkadaşım sanırım atalarında vardır böyle bi durum ama bence korkulcak bişi değil.hata karizmatik olmuş maşallah

şeytan görüp korkudan olmasın buda :D:D:D
bizim çalıştığımız mustafa diye biri var onun lakabida patriot serif diyorlar oda 19 yaşına kadar satışınmis cin gorup korkmus 1 ay içinde saçları simsiyah olmus buda öyle olmasın
işin aslini bende merakediyorum doğrusu

Evet arkadaslar bunu aciklayacak birileri yok mu :) ? ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:04 -->-> Daha önceki mesaj 22:25 --

????? Beyaz tuyleri dokuluyo yerine sapsari tuy geliyo ??

Abi kusun Kenan imirzalioglundan kıvanç tatlituga donmuş daha ne istiyorsun :) benim beyaz kuşum da havuc yiyince sarariyor ben de ayyas diyorum ona :D
Genleriyle alakalidir muhtemelen cunku kuşlarda bi yavruluk donemi bi de yetişkinlik donemi tüyleri oluyor. Belki de sizin kuşunuz sararinca büyümüş oluyordur. Ihtimaller üzerine konusuyorum ama aklıma baska açıklama gelmiyor :)
Ayrıca bence cok yakışıklı olmus :D

Bir çift muhabbet.
Ama hep bir çift :(

maşallah kusun 3 aya kalmaz cok güzel olucak resimlerini isterim şahsım adına.
Atalarında parçalı kuşlar vardır merak etme bi sorun yok beyaz yavrum büyüdükçe acık sarı olmustu bi dönem benimde,kıymetini bil kuşunun maşallah.

Genleriyle alakali demis herkes yorumda :)
Ama veterinere goturdum adamin dedigi aynen su. Her 100 kusdan 1tanesi diger 99undan farkli ozellikte oluyomus. Yani ozel bi kusmus bu.
Ilk aldigimda ucamayack kdar yavruydu ama eve getirdigimde yetiskin bi kus gibi ucuyodu.
Sonra 2 hfta icerisinde konusmasini ogrettim simdi cicikus tatlikus babacik annecik koş koş koş demesini biliyor.
Zil caldiginda bizdn once kapiya kosuyo kapi kulpuna konup sesleniyo.
Önüne bozuk para koyunca gagasiyla tutup kaldiriyo taşıyo kanepeden yere atiyo ama yerdeki kavanozun icine dusuruyo.
Sonra uc dort defa kanepeki bozuk paralardan 2.5 tl atta cips alalim patriot dedim gitti once 25 krs atti sonra arka arkaya 1 tl 1 tl atti sonra 2 tane 10 krs dusurdu en son 5krs atacakti yanlislkla 10 krs aldi geri birakip 5 krs atti 2.5tlye tamamladi bu 1defa olmadi 3-4 defa ypabildi gerckten cok farkli bi kus inanmayanlar olursa videoya cekip de atacagim

Son düzenleme:
Geri