Karadeniz Pet

Petshoptan eş seçme

Hocam ürettiğiniz kuşlar petshop'lara vermeyin. Çok kötü ortamlarda bakılıyorlar.
Bende her pet shop'a vermenizi tabiki tavsiye etmem hocam. Nice petshoplar gördüm işini iyi yapan. Malesef tabiki bu durum pek nadir. Yine de bende kendilerinin bakması taraftarıyım.

Doğru anladıysam, bir eş seçsin; en az bir kere yavrulasın, sonra yuvalık takılmayacağı için zaten yumurta yapmayacaktır. Hem sağlığı hem de mutluluğu için bir eş gerekiyor.
Aynen hocam. Hiç yumurta yapmaz değil, kızgınlık yumurtası yapmaz diyorum. Eşi olduğunda gerekli aralıklarla yuvalık takın onlar işini biliyorlar zaten.

Bende her pet shop'a vermenizi tabiki tavsiye etmem hocam. Nice petshoplar gördüm işini iyi yapan. Malesef tabiki bu durum pek nadir. Yine de bende kendilerinin bakması taraftarıyım.
Hocam bence kendileri bakmalarından çok bence en iyi yöntem sahiplendirmek. Üretim yaptıkça kuş sayısı artıyor ve kuşlara sunduğumuz yaşam şartları git gide kalitesizleşiyor. Kuş sayınız fazla değilse sıkıntı olmaz da kuş sayısı fazla olduğunda en iyi yöntem iyi bakacağını bildiğimiz birilerine sahiplendirmek.

Hocam bence kendileri bakmalarından çok bence en iyi yöntem sahiplendirmek. Üretim yaptıkça kuş sayısı artıyor ve kuşlara sunduğumuz yaşam şartları git gide kalitesizleşiyor. Kuş sayınız fazla değilse sıkıntı olmaz da kuş sayısı fazla olduğunda en iyi yöntem iyi bakacağını bildiğimiz birilerine sahiplendirmek.
eğer yavru yaparlarsa arkadaşlarıma eşime dostuma sahiplendiririm. sonra da yuvalık takmayız diye düşünüyoruz. yarın bir üretim yerine gidip bakacağız bakalım. çok teşekkürler tüm bilgiler için 🙂

eğer yavru yaparlarsa arkadaşlarıma eşime dostuma sahiplendiririm. sonra da yuvalık takmayız diye düşünüyoruz. yarın bir üretim yerine gidip bakacağız bakalım. çok teşekkürler tüm bilgiler için 🙂
Kuşlar bir senede 2-3 kez yavrulayabilirler. Bu yüzden bir kere yapalım sonra bir daha yapmayalım diye bir şey düşünmeyin. Biz bu canlılara isteyelim ya da istemeyelim doğal hayatlarından ayırıyoruz. Bu yüzden onlara yaşatabildiğimiz en iyi hayatı yaşatmamız gerekir.