Karadeniz Pet

Portakal az daha kuşumu öldürüyordu

Uğur DOĞAN

Paylaşımcı Üye
Yıllardır taze meyve sebze yedirmeye özen gösteririm.Dün kafesten saldım kuşu.Bizimkiler meyve yiyordu.Az bişey kestim kuşun önüne koydum.Bir baktım kuş birden kabarmaya başladı.Yarım saat ilgilendim,viks yapıp buhar soluttum ama nafile.Kuş kusmaya başladı.Kusunca bir rahatladı,ben ondan daha çok rahatladım.Hemen darı dalını yemeye başladı.Suyuna vitamin koymuştum ondan kana kana içmeye başladı.Aniden eski neşesi yerine geldi.Tamamen atlattı olayı.
Portakal nasıl bir etkileşim yaptı bilmiyorum ama dikkat edin.

kabuğunda portakal gazı var belki orayı yediyese ya da portakaldaki beyaz şeyler boğazına takıldıysa
olabilir

2 günde bi mutlaka 1 koyuyorum kafese soymadan soyunca portakalın dışını kaplayan o beyaz kabuksu şey tıkamış olabilir kuşun boğazını o yüzden soymadan vermek lazım ki sadece içini yesinler diye aksi taktirde bu tür durumlar olabiliyor. Geçmiş olsun

....

Ben de bugün aynı durumu yaşadım. Bir parça muz verdim. Kustu sonra öğürdü falan. Çok korktum yüreğim ağzıma geldi. Yem yedikten sonra muz da yiyince fazla geldi galiba. Ondan kustu.

Ben de bugün aynı durumu yaşadım. Bir parça muz verdim. Kustu sonra öğürdü falan. Çok korktum yüreğim ağzıma geldi. Yem yedikten sonra muz da yiyince fazla geldi galiba. Ondan kustu.

Yediklerini sindirmeden öğütmesi zor olan şeyler vermeyin zarar verirsiniz kuşlara muzdu elmaydı portakala göre sindirmesi falan çok daha zor

....

Yediklerini sindirmeden öğütmesi zor olan şeyler vermeyin zarar verirsiniz kuşlara muzdu elmaydı portakala göre sindirmesi falan çok daha zor

....

Yem yiyip yemediğine dikkat etmemiştim. Muzu çok seviyor diye verdim zaten çok yemedi ama yine de yemi çok yediği için fazla geldi sanırım. Sütten ağzım yandı zaten bir daha düşmem bu hataya çok korktum. Şimdi iyi Allaha şükür.

Yem yiyip yemediğine dikkat etmemiştim. Muzu çok seviyor diye verdim zaten çok yemedi ama yine de yemi çok yediği için fazla geldi sanırım. Sütten ağzım yandı zaten bir daha düşmem bu hataya çok korktum. Şimdi iyi Allaha şükür.

Neyseki korkulan olmamış çok geçmiş olsun.

....

Geri