Karadeniz Pet

Rabbime Çok şükür biz büyüyoruz:)Maşallah

Cihan UYĞUR

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar daha önce tek yavru aldığım takımımın bu kuluçkada 5 yumurta 4'Ü dolu olarak yavrularım büyüyor, 1 yumurta ise anne kuşun stresinden daha önceki konularımda paylaştım yuvalık içerisindeki problemin anne kuşu stres etmesinden dolayı üzerine yatmadı tabi bu süreçte bana destek olan kardeşlerim ümidini kesme diyerek yuvalık sorununu çözünce anne kuş yuva içinde rahatladı kendine göre ayarlamayı yaptı ve yavrularını büyütüyor, mağlum havalar sıcak bir yandan bunun stresi var biraz da havalandırma problemi var,her gün mamayı üşenmeden yapıyotum,rabbim yavru isteyen tüm arkadaşlara nasip etsin, Maşşallah eksik etmeyin.
Daha iyileri sizin olsun ve sabır bu arada yavru alamadığım takımlar var ama yine sabır demek gerekli:)fotoları yiğenim çekti fotoları sallamış:)ben folluğu tutmakla meşguldum sağlıcakla kalınız
ZVWL3Z.jpg

kgAjMA.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:43 -->-> Daha önceki mesaj 00:37 --

@Yusuf Kürşat AKKUŞ [MENTION=13259]Gökhan ERKAN[/MENTION] isim olarak ta sizi belirteyim:)

Maşallah maşallah

M. Kemal ATATÜRK

Maşallah.Tüyleri kadar ömürleri olsun İnşallah.
Güle güle büyütün.Bereketli üretimler.

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] kardeşim çok sevindim. Maşallah hepsine. Çok güzel olacaklar belli ki. Benim de 3 tanesi yeme düşütü yeni yavruların. Yine çiftleştiler ayıramadan takımlardan birini :) Rainbow lar ne alemde?

Maşallah usta bereketli üretimler :)

maşaallah cihan bey. dişi 5. yumurtaya niye yatmadı? ben kaçırmışım o konuyu. benim dişi de 7 yumurtadan 6sını çıkardı. yedinci yumurta günü gelince çıkmadı. yumurtanın köşesini 10-12 günlük büyük yavrular delmiş. kırdım yumurtayı ve ölü yavruyu gördüm, en az 10-15 günlük oluşmuş çıkmak üzere olan yavru. dişi de yatmamış olabilir tabiki.

Maşallah.Tüyleri kadar ömürleri olsun İnşallah.
Güle güle büyütün.Bereketli üretimler.

Tşkler Uğur bey saolun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:57 -->-> Daha önceki mesaj 00:55 --

[MENTION=12662]Cihan UYĞUR[/MENTION] kardeşim çok sevindim. Maşallah hepsine. Çok güzel olacaklar belli ki. Benim de 3 tanesi yeme düşütü yeni yavruların. Yine çiftleştiler ayıramadan takımlardan birini :) Rainbow lar ne alemde?

Seninkilere de maşallah olsun,Gökhan'ım bereketli olsun,rainbowlar daha birbirlerini yiyip duruyorlar folluk takmadım 7 ay içindeler Eylül gibi havalar biraz serinlesin takıcam folluğu kardeşim:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:58 -->-> Daha önceki mesaj 00:57 --

Maşallah usta bereketli üretimler :)

Saol Yusuf ustam manevi desteği eksik etmedin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:03 -->-> Daha önceki mesaj 00:58 --

maşaallah cihan bey. dişi 5. yumurtaya niye yatmadı? ben kaçırmışım o konuyu. benim dişi de 7 yumurtadan 6sını çıkardı. yedinci yumurta günü gelince çıkmadı. yumurtanın köşesini 10-12 günlük büyük yavrular delmiş. kırdım yumurtayı ve ölü yavruyu gördüm, en az 10-15 günlük oluşmuş çıkmak üzere olan yavru. dişi de yatmamış olabilir tabiki.

Benim durum şu şekilde daha önceki konularımda dolap kafesim yuvalık kısmında ara Bölme bulunan yerde Açıklık vardı,Dişi kuşum plastik folluğun bulunduğu yerden alt bölmeye iniyordu ve 5.yumurta değil de ilk yumurtayı oraya yaptı ve ben o yumurtayı aldım,folluğa koydum yine aşağı indi taki ara bölmeyi sıfırlayınca bir daha inemedi fakat ilk yumurtaya karşı sıcak kalmadı diğer yumurtalar ise 5 gün sonra geldi,maşallah sonradan gelen işte 4 yumurta dolu çıktı.
Tabi sizin durumda şans işi 7de 7 de zor olabiliyor öenmli olan bence çıkan 6 yavrunun beslenme konusunda geri kalmaması diğer kardeşler küçük olanın Hakk'ını yerse sıkıntı olabiliyor daha önce bu konuda sorun yaşadım bereketli üretimler olsun inş

Maşallah renkleri çok güzel. Mesajda sicaktan dolayi havalandirma sorunu oluyor demissiniz bilmedigim icin soruyorum da yuvayi havalandirmak mi gerekiyor?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Masallah her renkten yavru vermis.

Maşallah renkleri çok güzel. Mesajda sicaktan dolayi havalandirma sorunu oluyor demissiniz bilmedigim icin soruyorum da yuvayi havalandirmak mi gerekiyor?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tşk Beyza hnm yuva kapağında delikler var ama hava muhalefetlerinden dolayı Bulundukları ortam mağlum sıcak biraz Kapağı açmaya gerek yok ama bulunan yere ceyran yaptırmadan havalandırma şart

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:04 -->-> Daha önceki mesaj 22:03 --

Masallah Cihan Bey, hayirli uretimler olsun...

Tşk Hakan bey daha iyilerinin sizin Olmasını diliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:05 -->-> Daha önceki mesaj 22:04 --

Masallah her renkten yavru vermis.

Evet öyle oldu Serkan bey:) tşk ediyorum sizin kuşları da çok beğeniyorum maşallah hepsine

Geri