Karadeniz Pet

Ramazana özel bunu yapsam ?

muhabbetciavukat

Meraklı Üye
arkadaslar , oncelikle herkesin ramazan ayini kutlarim ,
simdiden hayirli iftarlar ve sahurlar , nice ramazanlar nasip etsin rabbim herkese :)

Simdi guzel ve sonsuz dostlukları olan kuşlarim icin hergun daldari koymayi düşünüyorum cok seviyorlar ramazan boyunca daldarinin her cesitini koyarak bütün kuşlarimi sevindirmek allah huzurunda sevapta almak istiyorum ,

Hergun daldari vermem saglik acisindan sıkıntı olur mu ?
Hergun daldari verdigim zaman kuşlar kolaya alisıp normal yem yemeyebilirler mi ?

Hey maşallah şu ezan vakti iyiki boyle bişey okudum sanada hayırlı ramazanlar üstadım :) her nekadar iyi niyetli olsakta bence hergün yemeseler iyi olur gibi geliyor yinede daha cok bilgili olanlar yazıcaktır. Hayırlı geceler diliyorum iyi insanlar ve iyi düşünceleri oldukca bizim sırtımız yere gelmeyecektir

Hey maşallah şu ezan vakti iyiki boyle bişey okudum sanada hayırlı ramazanlar üstadım :) her nekadar iyi niyetli olsakta bence hergün yemeseler iyi olur gibi geliyor yinede daha cok bilgili olanlar yazıcaktır. Hayırlı geceler diliyorum iyi insanlar ve iyi düşünceleri oldukca bizim sırtımız yere gelmeyecektir

Cok teşekkür ediyorum yorumun icin azizim :)

benimde size sorum olacak ama suan yeterli mesaj yazmadıgım icin ozel mesaj atamıyorum yavru aldınızmı daha once kuslarınızdan benim ilk çift kuş deneyimim sizinle birşeyler paylaşmak isterim bilgilerinizden faydalanmak ozellikle

Sizin gibi insanlari gordukce bu dünyada hala iyi insanlarin varligini bilmek mutlu ediyor , hergun daldari saglik acisindan sıkıntı olmaz ama kolaya alisip yem kirmamaya baslarlar mi orasini bende bilemiyorum :)

benimde size sorum olacak ama suan yeterli mesaj yazmadıgım icin ozel mesaj atamıyorum yavru aldınızmı daha once kuslarınızdan benim ilk çift kuş deneyimim sizinle birşeyler paylaşmak isterim bilgilerinizden faydalanmak ozellikle

Ozel den msj attm kardesm:)

Ben bir ara kendime alıştırmak için her gün elimle dal darı verdim benim kuşa. Sonuç olarak çok yağlandı ve hantallaştı. Şimdi yağlarını yaksın diye uçurmaya çalışıyorum:) O yüzden şahsen ben tavsiye etmiyorum.

Önceli hayırlı ramazanlar. Sadece dal darı verecekseniz her gün yeterli olmaz... çünkü kuşların yağ a da ihtiyacı var ve dal darılar yağsız doğal kuru yemdir o yüzden aldımız yemde çeşitli yağlı tohumlar vardır yağ dengesini sağlamak için... ve ayrıca kuşu tembelleştirir yemliğe karşı dal darı yemesi ve ulaşımı kolay olduğu için. en fazla haftada 2-3 kere verseniz yeterlidir

Geri