Karadeniz Pet

Reçeteli İlaç Sorunu

Moonlight

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar,

Kuşumda üst solunum yolu rahatsızlığı var ve aşağıdaki ilaçları temin etmem gerekiyor fakat reçeteliymiş nasıl alacağım?

Macrol 125 mg
Monodoks 100 mg kapsül
Mikostatin
Metronidazole Fresenius 500 mg

Merhaba arkadaşlar,

Kuşumda üst solunum yolu rahatsızlığı var ve aşağıdaki ilaçları temin etmem gerekiyor fakat reçeteliymiş nasıl alacağım?

Macrol 125 mg
Monodoks 100 mg kapsül
Mikostatin
Metronidazole Fresenius 500 mg

youtubeda ki tedaviyi uygulamak istiyorsunuz sanırım yorumlarda aile hekiminden rica edebilirsiniz şeklinde öneriler vardı bunun için yada tanıdık bir doktor soruşturun derim

aile hekiminden rica edin veya tanıdık eczacı-doktor olabilir.yasak olduğu için yazmak istemezse yazmaz ne yazıkki o konuda yapacak birşey yok:(

Güncelleme: O ilaçları almaktan vazgeçtim. Bugün uzman veteriner hekime gittim linco-spectin almak üzere. Kendisi kanatlı hayvanlar üzerine doktora yapmış, memur emeklisi uzman veteriner hekim. Veteriner linco-spectin den daha iyi olan bir ilaç var dedi. Adı tylan. İki ilacı karıştırıp verdi. Mercimek tanesi büyüklüğünde suya koy 5 gün boyunca ver dedi. Geçmezse 8 güne tamamla dedi. Probiyotik verme bu süreçte çünkü ilaç probiyotiğin etkisini sıfırlıyormuş. Tedavi bittikten sonra ver dedi. Bütün tedavi bitip kuş iyileşince ve bir süre sonra gene aynı şeyler olursa tedbir amaçlı bunu 1.5-2 ayda bir yapmayı deneyebilirsin dedi. Hassas tartıda ilaçları poşete koyup tarttı daha sonra iki ilacı poşette karıştırdı(toz formundalar). Kaç gram verdi bilmiyorum ama 10 tl verdim.

Solunum yolu hastalıklarında insanların da kullandığı başka ilaç ve destekleyici şeylerden de bahsetti kuşların kullanabileceği ama unuttum.

Son düzenleme:
Güncelleme: O ilaçları almaktan vazgeçtim. Bugün veterinere gittim linco-spectin almak üzere. Veteriner linco-spectin den daha iyi olan bir ilaç var dedi. Adı tylan. İki ilacı karıştırıp verdi. Mercimek tanesi büyüklüğünde suya koy 5 gün boyunca ver dedi. Geçmezse 8 güne tamamla dedi. Hassas tartıda ilaçları poşete koyup tarttı daha sonra iki ilacı poşette karıştırdı(toz formundalar). Kaç gram verdi bilmiyorum ama 10 tl verdim.

kuşunuzu götürmenize gerek kalmadı sanırım doğru mu

kuşunuzu götürmenize gerek kalmadı sanırım doğru mu
Gitmeden önce kuşumun videosunu çektim ve semptomları detaylı olarak anlattım. Kendisi zaten kanatlı hayvanlar üzerine doktora yapmış, memur emeklisi uzman veteriner. Konuşmalar sonucu böyle bi tedavi önerdi

Gitmeden önce kuşumun videosunu çektim ve semptomları detaylı olarak anlattım. Kendisi zaten kanatlı hayvanlar üzerine doktora yapmış, memur emeklisi uzman veteriner. Konuşmalar sonucu böyle bi tedavi önerdi

Güzel denk gelmiş o zaman umarım tedavi faydalı olur. Bu arada veteriner bilgilerini paylaşır mısınız ? İstanbul da mı ? İhtiyacı olabilecek arkadaşlar da faydalanabilir belki

433FCD68-99E8-45B9-8F5F-396384D65A3D.jpeg
Güncelleme 2:
İlaç tedavisinin 1.gününün sonunda ishali geçti, resimdeki hale döndü dışkısı. Kabarıklığı bir nebze azaldı, burun akıntısı devam ediyor. Şuan 2.gündeyiz bakalım 5.günün sonunda gelişmelerden haberdar edeceğim...

706DB79E-3386-4FC1-BDBC-D8703629FE13.jpeg
İlaç tedavisine başlamadan önceki dışkısı

Güncelleme 3: Bugün tedavinin 5.günü. Dışkısı düzgün. Kabarıklığı neredeyse geçti, yok gibi. Akıntısı kurudu, katı mukus olarak dışa doğru kurudu, burun deliği içinde kurumadı. kulak çöpüyle dışa doğru sıyırma hareketiyle attım mukusu. Tertemiz burun deliği. Soluk alıp vermesi çok çok daha iyi. Tedbir amaçlı 3 gün daha tedaviye devam edip 8 güne tamamlayacağım.

Geri