Karadeniz Pet

sabahtan beri çok hareketsiz ötmüyor ve iştahsız

Esraa123

Yeni Üye
Arkadaşlar 1 aydır bende olan yavru bir kuşum var. Normalde çok hareketli ve yaramaz ama bu sabahtan beri çok hareketsiz ötmüyor ve iştahsız, zorla elimle beslemeye çalışıyorum. Şuan bulunduğum yerde kuşlara bakan bir veteriner yok. Bu durumla ilgili bilgisi olan arkadaşlar lütfen yardımcı olun

Ekli dosyalar

• 1659979665814..jpg
    1659979665814..jpg
    844.1 KB · Görüntüleme: 20
Diski fotoğrafi alabilir miyiz birde herhangi bir hava akımına maruz kaldı mı

Eğer ki bir şey yemiyorsa siz mama yapıp siringayla beslemeniz lazım. İyice haşlanmış yumurta sarısı mısır unu ve suyu muhallebi kıvamına getirin. Kursaktan besleyin. YouTube de örnekleri var. Aç kalmamasi lazım onlar için iyi olmaz. İkincisi de kuşun bağışıklığı için multivitamin ve probiyotik takviyesi yapiyonuz mu

İki haftada bir vitamin veriyorum daha küçük olduğu için probiyotik vermemi önermediler. Şiringayla besleyecegim o zaman

Hangi vitamin veriyorsunuz bilmiyorum ama multivitamin gervit tavsiye ederim. Haftada bir düzenli uygulayın. Kuşun bağışıklığı için. Geçmiş olsun

Çok teşekkür ediyorum tavsiyeleriniz için. Dediğiniz vitamini de alacağım

İki haftada bir vitamin veriyorum daha küçük olduğu için probiyotik vermemi önermediler. Şiringay

İki haftada bir vitamin veriyorum daha küçük olduğu için probiyotik vermemi önermediler. Şiringayla besleyecegim o zaman
Elle besleyeceksenız eger kursağı kuşun yüzü size dönük iken sağ tarafta kalır aksi halde ciğerlerine de mama basabilirsiniz ona dikkat edin. Eğer aparatla beslemeyecekseniz de ağzına dikkatli bir şekilde mama basın ama bu şekilde ben önermiyorum. Şırınga aparatı ile kursağa basarsanız daha sağlıklı.

Şırınga ile besleyecekseniz çok dikkatli olmanız gerekiyor. Nutribird A21 alıp onu verin aparat ile. Kuşu elinize aldığınızda tam karşınızda olduğunu düşünün. Size göre tarif edeyim. Gagayı açıp dilinin üzerinden, gaganın sağ tarafından sokup çapraz olacak şekilde sol tarafa indirmeniz gerekiyor. Bir tarafta kursak diğer tarafta ciğer var. Ciğere basarsanız kuş ölür. YouTube'da video var, onlara bakın. Elle besleme hayati derecede önemli olduğu kadar çokta tehlikelidir ilk defa yapanlar için.

Tarif ettiğim sağ ve sol tamamen sizin sağınız ve sizin solunuz karışıklık olmasın. Kuş tam karşınızda olacağı için kuşa göre tersi olacak. Ben tarifi sizin sağınıza sizin solunuza göre yaptım. YT'dan video izleyin siz, orada anlatan biri var.

Çok teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için. Evet aynı şekilde besliyorum 2 gündür. Çünkü kendisi yemiyor hiç. Bir de triflucan önerdiler bilginiz var mı kullanmalı mıyım?

Kim önerdi niçin önerdi triflucan bildiğim kadarıyla kursak mantarı olan kuslara uygulanıyor. Sizde salyali kusmuk kusma hareketi yapma yada ağız kokusu gibi durumlar var mı

Hayır yok o tarz durumlar. Sadece halsiz ve yem yemiyor. Kuş üretimi yapan birisi ile konuştum o önerdi.

Eğer o belirtiler yoksa tavsiye etmem o ilacı.

Tamamdır geceden beri kendini toparlamaya başladı biraz zaten 🙂 teşekkürler

Geri