Karadeniz Pet

Sadece dışkıda büyüme ile yumurta anlaşılır mı ?

Salihh

Meraklı Üye
Sadece dışkıda büyüme gözlemledim şimdiye kadar. Gerçi daha erkeğin yanına atalı 1 hafta anca oldu. Aralarında kavga falan yok. Yan yana baya takılıyolar arada yemleştiklerini gördüm. Hiç yavru almadım doğal olarak. Fotoğraf yüklemede sıkıntı çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

dişinin kuruğu aşağıya doğru eğildimi?

Sadece dışkıda büyüme gözlemledim şimdiye kadar. Gerçi daha erkeğin yanına atalı 1 hafta anca oldu. Aralarında kavga falan yok. Yan yana baya takılıyolar arada yemleştiklerini gördüm. Hiç yavru almadım doğal olarak. Fotoğraf yüklemede sıkıntı çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Çİftleşme oldu mu hiç? Kuşların fotoğrafını atar mısın? Dişi kuşun anüs çevresinde sert şişlik var mı?

Çİftleşme oldu mu hiç? Kuşların fotoğrafını atar mısın? Dişi kuşun anüs çevresinde sert şişlik var mı?
Çiftleşmeyi gözlemleyemedim henüz. Daha doğrusu pek bakma fırsatım olmuyor. Fotoğrafını atmaya çalışacağım sitede sorun çıkmazsa.

Ekli dosyalar

• 16068180866011104096354848964917.jpg
    16068180866011104096354848964917.jpg
    841 KB · Görüntüleme: 20
Tam kabarırken çıkmış. Ama genelde böyle görünüyor.

çok kalamar kemiği tüketiyormu?

Fotoğraf pek net değil ama evet galiba yumurta var. Kuşun anüs kısmında sert bir şişlik var mı? Bir de böyle bir kafeste böyle bir ortamda kuşların yaşamasına uygun değil. Öncelikle kafes tabanında renkli kağıtlar kullanılmaz. Mısır granül kullanılmalı. En azından A4 kağıdı veya havlu kağıdı kullanın. Kullandığınız plastik tünek hem kafese çok yakın kuşlar rahat edemez hem de zaten plastik değil tahta tünek kullanılmalı. Plastik tünek ayak sorunlarının başlıca sebeplerindendir. Kafeslerinin ve yuvalıklarının tam gözüken bir fotoğraf atın. Kuşlar yuvalıkla ilgileniyor mu?

Fotoğraf pek net değil ama evet galiba yumurta var. Kuşun anüs kısmında sert bir şişlik var mı? Bir de böyle bir kafeste böyle bir ortamda kuşların yaşamasına uygun değil. Öncelikle kafes tabanında renkli kağıtlar kullanılmaz. Mısır granül kullanılmalı. En azından A4 kağıdı veya havlu kağıdı kullanın. Kullandığınız plastik tünek hem kafese çok yakın kuşlar rahat edemez hem de zaten plastik değil tahta tünek kullanılmalı. Plastik tünek ayak sorunlarının başlıca sebeplerindendir. Kafeslerinin ve yuvalıklarının tam gözüken bir fotoğraf atın. Kuşlar yuvalıkla ilgileniyor mu?
Zaten kafesim küçük. Bugün yeni kafesim gelicek sipariş ettim 4lü. O gelince düzeni yeniden değiştireceğim. Tüneklerin biri de tahta zaten. Diğeri eksik olduğu için plastik tercih ettim. Yeni kafeste hepsini ayarlayacağım. Altındaki şey konusunda da bilgim yoktu. Teşekkür ederim o konuda. Tüneklerin yerlerini de değiştireceğim. Desteğiniz için sağolun. Anüs kısmına gelince. Elime hiç almadım. Ürkütmemek için. Ama elime alıp bakmaya çalışacağım. Tekrardan sağolun. Gelişme olursa haber ederim

Arada dişinin yuvaya girdiğini görüyorum. Daha pek şahid olamadım açıkçası ama arada giriyor.

Eğer kuşun yumurtası varsa kafese mineral blok veya kalamar kemiğini acilen takın. Forumda birinin kuşu sırf yumurtası var diye 2 kalamar kemiği tüketti bir haftada. Analyacağınız önemli bir besin.
Tamamdır. Yarın alıyım hem kalamar hem mineral blok. Başka takviye verebileceğim alınabilecek bir şey var mıdır ?

Eğer kuşun yumurtası varsa kafese mineral blok veya kalamar kemiğini acilen takın. Forumda birinin kuşu sırf yumurtası var diye 2 kalamar kemiği tüketti bir haftada. Analyacağınız önemli bir besin.
İkisini bir taksam bir sorun olur mu ?

Geri