Karadeniz Pet

sağlığı, cinsi, ırkı ve yaşı yardım lütfen

Turkuazz

Yeni Üye
Merhaba,
ilk defa muhabbet kuşu besliyorum. Alalı bugün tam yedi gün oluyor. Hiç araştırma yapmadan eminönünden satıcının sözüne güvenerek direk aldım kuşumu. ancak forumları okuyunca endişelendim. 1.si kuşumun cinsiyetini bilmiyorum. 2.si 25-30 günlük yavru demişti satıcı ama bir aylık yavru fotolarına bakınca ben emin olamıyorum. 3.sü ceresinde sanki mantar başlangıcı var gibi geldi ve ufak bir yara var 4.sü su içmiyor. ben önüne kaşıkla götürünce bir yudum alıyor bir daha suluğuna uğramıyor.
Böyle daha bir sürü şey kafama takılıyor. endişe yaptım epey, telaşlandım çok.bir bakıp bilgi verebilirseniz çok mutlu olacağım. teşekkürler:)

NOT FOTOLARI EKLEDİM :)

Son düzenleme:
Hizliresim.com a gir ordan resmi yikle yuklendikden sonra han tarafta forum yazan yazinin altindaki linki kopyala buraya yapistir.

Sitenin altinda resim ekleme yeri var orayida kullanabilirsim

Son düzenleme:
[/COLOR]
teşekkür ederim , bir tane denemek için atıyorum. devamını atıcam şimdi.

Son düzenleme:
Kuş 55 günlük filan yani yavru ,

su içmemesi ortama yeni geldiği için alışması gerekir ve kuşlar insanlar gibi fazla su içen canlılar değiller, hareketsiz olmasıda yine ortama alışma sürecinde olduğu için

cinsi yerli , cinsiyetinin ne olduğunu daha net resimler koyarsanız kesin bir şey söyleyebilirim ama sanki erkek gibi geldi bana ,

mantar oluşumundan daha cok sanki başka bir kuş tarafından orası gagalanmış gibi duruyor mantar olup olmadığını anlamadım anlayacak insanlar daha net bilgi verecektir bu konuda.

Son düzenleme:
Kuş 55 günlük filan yani yavru ,

su içmemesi ortama yeni geldiği için alışması gerekir ve kuşlar insanlar gibi fazla su içen canlılar değiller, hareketsiz olmasıda yine ortama alışma sürecinde olduğu için

cinsi yerli , cinsiyetinin ne olduğunu daha net resimler koyarsanız kesin bir şey söyleyebilirim ama sanki erkek gibi geldi bana ,

mantar oluşumundan daha cok sanki başka bir kuş tarafından orası gagalanmış gibi duruyor mantar olup olmadığını anlamadım anlayacak insanlar daha net bilgi verecektir bu konuda.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. bir kaç foto daha yükledim. bakarsanız memnun olurum.

şimdi çektiğim iki yeni foto daha ekledim en net olanları seçtim inşallah anlaşılır ama çekemiyorum daha netini sürekli hareket ediyor yaramaz:)

Kuşunuz dişi ve mantar göremedim ben ırkı yerli gayet saglıklı su içmemesi yeni geldigindendir zamanla alşıacaktır sız sureklı onüne katmayn o susadıgı zaman içer :)

Cevabınız için teşekkür ederim..Dişi olduğuna emin misiniz? Eğer öyle ise Konuşturmayı deneyim mi? Yoksa dişiler çok zor mu konuşur?
Not: tamam su iç diye sıkmıcam minnoşumu :)

Son düzenleme:
Kuş dişi yerli yavru kendi şu içer zamanla maşallah Güle güle besleyin

Teşekkür ederim.Son iki şey daha sorcam:)
banyo yaptrmak için en az kaç aylık olması lazım? Ve konuşma öğretebilir miyim?

Son düzenleme:
Geri