Karadeniz Pet

Salma kafes

aydin.dikal

Yeni Üye
Arkadaslar tek cift kusum var daha onceki formda belirtnjstim zaten ben ayriyetten iki takim daha aldim beni dusunduren ise bu ciftleri salmaya atsam bi sikinti olurmu bide. Salmayi bu dolaptan yapmayi dusunuyorum sizce olurmu ? Tesekkurler
20161014_135250.jpg

Eyer dolabı yatay olarak düşünür iseniz gayet güzel bi salma olabilir. Fakat buna alt temizliği- yuvalık girişleri - ön tel vs.. vs.. işlemlerden geçmesi lazım gerekli çalışmayı yapabilirseniz gayet başarılı bir salma olur

Dikey olarak kullanılacaksa en alttaki tahtayı çıkartarak çekmece işini halledebilirsiniz.

Yatay iyi olabilir ama birçok işlem gerektirecek aynı zamanda yer sıkıntısı da olacaktır. Dikey olarak ta işinizi görecektir.

MErhaba bu malzeme sunta ise hiç girişmeyin su dökülme durumunda çok etkilenecektir. MDf ise olabilir.

Kuslarin sagligi icin binsikinti olusturmayacacaksa su onemli deil simdilik bununla bi baslamak istiyorum insaallah olur ilk ciftimi yavruylrn aldim iki sene once hala bi yumurta alamadim evden is yerinde kaldigim odaya getirdim iki cift daha aldim bide salmada denemek istiyorum cok ugrastim her seylerini eksiksiz yaptim ama ev ortami musait bi oda yoktu bide disi tuy dokmustu odaya getireli bi hafta oldu yine tuyde erkekde tuye girmis yaklasik 4 veya 5 gunden beri tuydeler neden olabilir sizce

Ugur beyin soyledigi gibi dikey kullanin alltaki cekmeceyi kullanin temizligi kolay olur ön kısmı tel olsun bu sekilde olursa kuslar icin cok bunaltici olur yaz aylarinda hic cekilmez ön tarafi cengiz beyin kullandigi tellerden yapin cok guzel olur

Öntel tahta malzemeden olursa kemirmeleri ve deforme olması kolay olur onun yerine çit tellerinden yapabilirsiniz.

Anladim peki arkadaslar 3 cift kuslar kavga edermi disiler yuzunden herhangi bi sorun olurmu peki