petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sarı dışkı ve gagada gariplik

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve alidiyebiri tarafından 9 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. alidiyebiri

Beğenileri:
    9
    Selamlar arkadaşlar , maviş 3.5 aylık .

Ara ara sarı renkli dışkılıyor. Bazen 3-4 günde bir , bazen arka arkaya ... Diğer zamanlarda dışkısı normal .

Birde gagasında , üst kısımda bi gariplik var ne olduğunu anlayamadım .

Bu sarı renkli dışkı olayı 1 ay önce başladı , omzunda duruyordu bende yemek yiyordum , maviş kavrulmuş kıyma dolu tavaya bi dalış yaptı bi parça aldı kaçtı sanırım , hemen engelledim ama yemiş olabilir ... Bundan kaynaklanıyor olabilir mi yoksa başka bi sıkıntı mı var sizce ?

Birde cinsiyet erkek dimi :)

Ekli Dosyalar:

2. muhabbet kuşu besleyen

Beğenileri:
    9
    Safrada fazlalık (enfeksiyon,açlık) veya klorofil (Yeşillik) bundan dolayı dışkı sarı-yeşil arasında olur.kuş erkek .Gagayı pek anlamadım ama gaga taşıyla belki geçer.

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    gagada bi sorun yok kabuk atacak - ahşap tünek kullanıyor ve kafeste gaga taşı ile kalamar kemiği bulunduruyorsanız kendisi gagasını düzeltip rahat şekilde kabuğunu atar

4. alidiyebiri

Beğenileri:
    9
    Cevaplarınız için teşekkür ederim ,

Ahşap tunegimiz , gaga taşımız , herşeyimiz var kafeste . Arada gaga taşını kullanıyor görüyorum ama gaganın üst kısmı cereninde hemen alt kısmı olan bölge tedirgin etti beni .

5. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    içiniz rahat olsun bi sorun yok rahat yenilemesini isterseniz gece uyuma saatine yakın o kısıma vazelin sürebilirsiniz 1-2 gün kullanma ile pürüzsüz hale gelir

alidiyebiri bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş