Karadeniz Pet

Sarışınım hakkında bilgi alabilirmiyim :)

• Konbuyu başlatan muharremyilmaz
  • Başlangıç tarihi
M

muharremyilmaz

Guest
ir5ma1.jpg

2rdx35j.jpg

20qibzl.jpg

Sarışınım bana komşum sayesinde geldi herhangi bir ücretle almadım.
Sarışınım çoğunlukla uyumayı seviyor gibi kafasını kanatının içine sokup uyuma şekli var. :) Bana geleli yaklaşık 1,5 ay oldu. İlk geldiğinde herhangi bir kaşınma huyu yoktu şu son zamanlarda kaşınıyor hep çoğunlukla kafa kanadının altına gidiyor gagalıyor. Ayaklarını kaldırıp kafasını kaşıyor vs vs..

Marul ve elma verdim şimdi yer dedikleri için.

Sarışınım dişi diye biliyorum yanılıyormuyum ? Ayrıca da ırk konusunda ve cinsiyet konusunda yanılıyorsam beni bilgilendirirmisiniz ve kaç aylıktır kaç yaşındadır bu tip konular ilk kuş bakışım..

Ceresi beyaz gibi ışıktan ötürü mü bilmiyorum öyleyse dişi. Yerli bir kuş diye düşünüyorum. 3-4 aylık yaşıda tahminimce. Kuşlar genelde tüylerini düzeltmek taramak için kaşınırlar kaşınırken dikkatlice bakın bit pire var mı yoksa kaşınması gayet normal ayrıca tüy dökümü zamanı da gelmiş gelecek olabilir böyle zamanlarda daha çok kaşınırlar. Marulu çok vermeyin ishal olabilir.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

4 aylık rahat var göz çevresi grileşmeye başlamış ve fotoğrafta görüldüğü kadarıyla dişi bir kuş. Kaşınmasına gelince benim kuşum da bu şekilde kaşınıyor fakat bit vb bir şey yoksa dert etme sonuçta kuş bu bu arada şeker bir şey :)

Geri