Karadeniz Pet

Satilan yumurtali çiftler

• Konbuyu başlatan Tuan MAKSEL
  • Başlangıç tarihi
T

Tuan MAKSEL

Guest
Merhaba arkadaş lar rahatsiz oldugum bi konuyu sizinle paylaşmak istiyorum..çoğu yerde altinda yumurtasi yada yavrusu olan cift kuşlar satilmakda vede çoğu arkadasimiz bunlari satin almakda. Bunlari satin aldigimizda kuş yer degisikligi yuzunden yumurtalara yuksek ihtimalle yatmamaktalar buda o guzelim yumurtalarin bozulmasina ve icinden cikacak kuslarin yaşam haklarina engel oluyor. Yazik gunah. Sitedeki çoğu arkadaslarimiz bende dahil evimizdeki kuslarimiz yumurtlasin diye aylarca bekliyoruz .lutfen yavru sahibi olmak ugruna yeni dogacak kuslarin yaşam haklarina engel olmayiniz. Sizler ne dusunuyorsunuz bilmiyorum ama secimi size birakiyorum.saygilar....

Düzgün satıcıları tenzih ederim fakat gözünü para hırsı bürümüş bazı pet shop sahipleri de bu hayvanları kuluçkadayken çok yüksek meblağlardan satabiliyorlar. "Yavru garantili" diye sattıkları için bu kuşların ederlerinin çok ama çok üstünde fiyatlara satıyorlar. Normal şartlarda 60-80 TL arası alabileceğimiz çiftlere sırf yumurtaları olduğu için 160-170 TL isteyebiliyorlar.
Sonuç olarak kuluçka dönemindeki bir çifti almak hem size, hem de o hayvancağızlara zarar demektir.

ben ilk çiftimi yeni heves yumurtalarıyla birlikte almıştım tabiki yatmadı :( yumurtalar çöpe gitti ama daha sonra yumurtalı eş alacağım zaman altından yumurtaları alıp başka yumurtalı çiftin altına koyduruyorum üreticiye nasıl olsa yatmıyacak diye.Yumurtalı çift alacak arkadaslara sesleniyorum kuş yer değişikliginden dolayı KESİNLİKLE YATMIYOR YUMURTAYA bilginize

Zamanında bir çogumuzun başına gelmiştir aynı durum, tecrübesizlik ve sabırsızlık yan yana geldiginde yavru almak imkansız gibi bişey.
Budurumdada yumurtalı yavrulu kuş almak dogru gibi geliyor yanlış olsada bir çogumuz yapmıştır,sebeblerden biride bu camiada üçkagıtçı yalancı insan çok eştutmuş diye dişi erkegi yanyana koyup satmıyorlarmı ,okadar zaman sonra hala bazen gezerim anlamıyor zannedip petshop cuların yalanlarını dinlemek çok acı geliyor.
Hal böyle oluncada birçok kişi garanti olsun deyip yavrulu veya yumurtalı çift alma yolunu seçiyor, yanlışta olsa.

Ali sende çözdün bu işi :) en iyiside o tavsiyeleri dinler umarım arkadaşlar.

en güzeli yavrudan büyütüp çift yapmak.

Ali abinin dediğine katılıyorum en güzeli yavrudan eş yapmak.

Diğer bir konuya gelirsek zaten dürüst bir satıcı yavrulu kuşta yer değişikliğinden dolayı sıkıntı olacağını söyler zaten..

bu işi çözmeyipte nabacaz bu duruma gelene kadar çok para ve emek verdim.yavrudan büyütüp sabretmek lazım gerçi bende sabır yokya neyse.

Para icin kuslari heba ediyorlar umarim arkadaşlar dikkate alirlar bu konuyu.

bende yeni başlayan biriyim 2 hafta oldu bu hataya bende düştüm yumurtalı aldım çok şükür korktuğum olmadı ve 3 yumurta vardı şuan 6 yumurtası var bu yüzden hevesım kacmadı ama bırdaha bu şekilde almam . . .

Bende uygun bulmuyorum ama herkuş yatmaz die birşeyde yok dişinin huyuyla alakalı.yumurtalı satıpda yavru çıkaran arkadaşlarımız oldu .ama anaç takımı çok beğendiysem insan oan düşünmeden alıyor.ama genede önermiyoruz

bizim burada da aynı durumlar yaşanıyor. aldığınız kuş %90 yatmıyor yumurtanın üzerine ayrıca huyu suyu değişiyor. asabi saldırgan yem yememe vb bir çok sorun. ayrıca fiyatlandırmaya gelince normal şartlarda 60-80 tl arası olması gereken çiftler 120-150 ve yumurta başı 10 tl olarak söylüyorlar. buda bir çift kuşun bize maliyeti 180-220 tl arası değişiyor. satıcının hedef kitlesi zaten hobiye yeni başlayanlar. satın alma esnasında küçük harflerle yatmaz yavru cıkma ıhtimali yok dese de etrafındaki cıkan yavruları gösterince tav olunuyor hemen.

çok güzel bir konuya değinmişsin ama ne yazıkki para uğruna halen altında yumurta olan veya yumurta beklenilen kuşları satmaktalar.ben bu insanları çözmüş değilim sırf paragöz olduklarından dolayı yapıyorlar.birde ben bi konuya daha değinmek istiyorum petshoplardaki acı gerçeklere..o kuşların altları nedir öyle bi temizleseler ya hayvanları hasta edene kadar uğraşmaları beni deli ediyor..onlarda can ya hiç mi beyinleri almıyor 2011 di sanırım bursadaki arkadaşlar bilirler zafer plazadaki petshoptan kuş aldık almaz olaydık adam hasta kuşu bize kakaladı..diyorum bakın bu kuş hasta 1 günlük bile ömrü yok bize neden vermeye çalışıyorsunuz bana siz yanlış biliyorsunuz sapa sağlam kuş dedi iyi peki dedim eve geldik yarım saat sonra kuş öldü kafesinle birlikte götürdüm kuşu görür görmez naptınız kuşa öldü dedi bende sinirli bir insanımdır sizin yapamadığınızı yaptım sevdim çünkü oda bir can taşıyordu ama ne yazıkki yaşatamadım dedim adam bozuldu birde bana böyle bi bakışı vardı defol git der gibi alın kafesinizide kuşunuzuda verin paramı dedim yada bana adam gibi sapa sağlam kuş vericeksiniz adam vermedi neyse asıl konumuza dönelim o hayvanlar mantar olmuşlar halsizler bişey yapmıyorlar ölüme terkediyorlar görünce kötü oluyorum.

Geri