Karadeniz Pet

Senegal papağanı

UMUR DAĞLAR

Paylaşımcı Üye
Ayın 1 inde elime geçicek senegal papağanı için kafes aldım sizce uygun mu çok büyük bir papağan türü degil jakodan 5-10 cm küçük.

Alttaki tünek fazladan kuş gelince çıkartıcam.

upa6adeb.jpg

Buda gelicek olan kuş gittim yerinde gördüm sağlıklı ve uysal şuanki sahibi balkonu kuşlara ayırmış ve balkon nasil oluyorsa evin içinden sıcaktı :D Balkonda 2 muhabbet kuşu 1 kanarya 1 senegal papağanı var ve sorunsuz uyum içinde yaşıyolar çok güzeldi.

yqyry4ud.jpg

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

gayet uygundur papağan beslemek eğlencelidir keyifli vakitler geçirirsiniz umarım :)

Teşekkürler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:09 -->-> Daha önceki mesaj 13:44 --

Beklediğimden daha çabuk geldi :D

sy5abuqa.jpg

5u7e9utu.jpg

Kafes yuvarlak ve çok küçük. Kesinlikle uygun değil.

Buna göre dar bir kafes aynen biraz genişi lazım

Bir kac kisiye daha baktım hepsi bu tür kafesler bence dar değil ? İçerde takla atıyor oyuncaklarıyla oynuyor ötüyo şuan gayet mutlu bence bir sorun olmaz yuvarlak kafes.

Bir kac kisiye daha baktım hepsi bu tür kafesler bence dar değil ? İçerde takla atıyor oyuncaklarıyla oynuyor ötüyo şuan gayet mutlu bence bir sorun olmaz yuvarlak kafes.

Arkadaşım fikrin sabitse neden konu açıp fikir alıyorsun. Ama ben kendi fikrimi değil basbayağı kuş besleynlerin büyük çoğunluğu tarafından ortak olan gerçeği söylüyorum. Ne avrupada ne de başka gelişmiş terlerde kuşu böyle bi kafeste besleyen bulamazsın. Küçüklüğü zaten komik. Yuvarlaklığı ise papağanlarda yön kaybına neden oluyor. Senin papağanınım ihtiyacı olan EN KÖTÜ kafes bu.

Birşey demedik ki zaten ? Niye kendi kendine tribe giriyorsun. Çok küçük demen komiğime gitti sadece kafes içinde yeme icme ve uyku ihtiyaclari icin duruyor ele kola alışık bir kuşun kafeste uzun süre kalması saçma birşey.

Son düzenleme:
Birşey demedik ki zaten ? Niye kendi kendine tribe giriyorsun. Çok küçük demen komiğime gitti sadece kafes içinde yeme icme ve uyku ihtiyaclari icin duruyor ele kola alışık bir kuşun kafeste uzun süre kalması saçma birşey.

İyi en azından tüm gün dışardaymış. Yine de benim kuşlarımda tüm gün dışardalar ama hagen m01 boyunda bir çift bakıyorum. Kafeslerini de evi gibi gördükleri için kapıları açık olmasına rağmen bir saat içerde durdukları oluyor

İyi en azından tüm gün dışardaymış. Yine de benim kuşlarımda tüm gün dışardalar ama hagen m01 boyunda bir çift bakıyorum. Kafeslerini de evi gibi gördükleri için kapıları açık olmasına rağmen bir saat içerde durdukları oluyor

Harness in ozel papagan tasması ile aldım zaten kuşu tasmayada alışkın aslında dışarı cikarinca ucucagida yokta tedbir amacli gogus tasmasi kullaniliyor. Fakat bu sogukta cikaramam.

Geri