petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

serumuygulaması

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve nevzat tarafından 9 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    arkadaşlar busitede bir arkadaşımızın serumla ilgiliyazısını okudumtavsiye edilenlenleri aldım eczacı arkadaşın tavsiyesi üzerine ilave olarak seruma birde e vitamini ilave ettik kullanan arkadaşlar varsa kaç gün uygulamalıyım şuan 7gündür devam ediyorum[not}kuşlar üzerinde olumlu etkileriolduğunu söyleyebilirim

2. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Dekstoz'lu serumu mu diyorsunuz?
    Eğer öyleyse paylaşımı ben yapmıştım.
    Ancak sitede pek ilgi görmedi, hatta karşı çıkanlar oldu.
    Oysa serumu öğrendiğim yerde çok olumlu yorumlar vardı.
    Ben de risk almama adına sildim konuyu.
    Serumu paylaşan kişi büyüme evresinde 15-20 gün, ayda 1-2 kere de anaçlara verdiğini yazmış.
    Ben bir gün normal su, bir gün serumlu su veriyordum, ama bu da fazla sanırım.
    Siz de mutlaka normal su verin, serumu haftada bire düşürün.
    Eğer yavru alırsanız gelişme sürecinde ilk 15-20 gün süreli verirsiniz.

3. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    şu ankuluçkada olan kuşlarımdavar 1 haftalık yavrulardavar malumatınızdır serum 500lük şişedeki ömrü karşım olduktan sonra ne kadar şunuda belirteyim ben şimdiye kadar hiç ekbir vitamin vermiyordum doğol yollardan vermeye çalıştım ama bu serum doğala yakın bir vitaminolumludaoldu en azından tüy dökümünü rahatlattı kuşlarımın senin verdiğintariften ben 5 cc fazla uyguladım

4. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Buzdolabında saklar ve mümkün olduğunda az ışık görmesini sağlarsan uzun süre dayanıyor diye biliyorum.
    Faydası olmasına çok sevindim.
    Eğer SÜPER BİR SERUM diye aratırsan serumla ilgili konuları bulabilirsin.
    O konulardan daha detaylı bilgi elde edebilirsin :) [MENTION=10194]nevzat[/MENTION]

5. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    çok çok tşkl yardımların için

6. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    arkadaşlar slm banada anlatırmısınız bu serumun nasıl yapıldıgını ve kuslara verırken sularına nekadar karıstırıyrz

7. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Berkay Bey, Google'a SÜPER BİR SERUM yazarsanız konu ile ilgili forumlar çıkıyor.
    Oralardan yorumları da okuyup yapımını öğrenebilirsiniz.

8. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    arkaşlar bahzedilenyazıyı buldum okudumsuya katmadanda verilebileceyide yazıyor lakinserumun şeker hastalarında kullanıldığını bir sağlıkçı arkadaştanöğrendim suyla karıştırarak verilirse daha uygun olacağını belirtti yani normal suluğa 5cc konulup verildiğinde şeker oranı yüzde 1 oluroda sorun olmaz benim önerim saf olarak vermeyintarifteki gibisuyla karıştırıp verin

9. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Su ile derken seruma katmadan mı demek istiyorsunuz?

10. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0
    hayır senin tariftekigibi önce seruma vitaminleri enşekte edip sonrada normal suluğa5cckatıcaz

11. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Evet doğru kullanım bu şekilde :)
    Saf vermek çok yoğun gelebilir yine de, riske etmemek lazım :)

12. nevzat

nevzat New Member

Beğenileri:
    0

#12 nevzat, 10 Kasım 2014
    Son düzenleme: 10 Kasım 2014
  13. qwxbb

qwxbb Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar Dekstroz denen serum; şekerli sudan ibaret. Çoğu zaman %5 olanı kullanılır. Yani 100ml suda 5gr dekstroz (şeker) mevcut. Google daki süper serum denen şeyin içinde ayrıca Bemiks (B vitamin komplexi- bizim toz olarak kullandığımız ve kuşların sularına kattığımız sarı renkli vitamin) ve de Dodex (bu da B12 vitamini-insanların nörolojik hasarlarında ve genel anlamıyla unutkanlıkta kullanılan vitamin) mevcut. Zaten Bemiks ampul ve Dodex ampul normalde oral (ağızdan) kullanılmaz. Ağızdan kullanılan formları ayrıdır. Yani şahsi kanaatim ampul olarak kullanılan ve suya karıştırılan vitaminlerin kuşlarda pek faydası yok. Dekstroz ise şekerli su; ki biz bunu evde normal şekerle yani Glikozlada yapabiliriz. Aklında soru işareti olan arkadaşları aydınlatayım.

14. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    kullanan arkadaşlar faydasını gördunuzmu peki gözle görunur bı fark oluyomu kuslardakı degısıklerı paylasabılırmısınız

Sayfayı Paylaş