Karadeniz Pet

Sherlock icin ek gida onerisi

Yardimlariniz icin gercekten cok tesekkur ederim cok guzel bilgiler bunlar. Saglik tohumu kafama yatti gibi internette de buldum sanirim yem karisimim versele laga yem+aspur+saglik tohumu olucak. Muzu demin verdim pek begenmedi gibi yesillikleri bayilarak yiyo bi. 2 haftada bir de yesillik vermeyi planliyorum
muzu yemiyorlar bende denedim yediremedim elma portakal mandalina vs yiyorlar ama muza ağızlarını sürmediler portakalın ve mandalinanın özellikle kabuk kısmındaki beyazlara bayılıyorlar

Benim kuşlarım muza hasta[emoji4] nar dan korkuyorlar yediremedim

LG-H840 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Portakal ve mandalinayi denememistim onlari nasil verdiniz acaba? Yazdigim gibi benimki yemlige konuldugunda bir sey yemiyo anca tellere sıkıstırıcam :)

Bende muzu koydum boyle 1-2 bakti tadina begenmedi sanirim sonra surekli bi kasindi daha da yanasmadi muza. Yesil sebzeleri seviyoda meyveleri sevdiremedim bi turlu

Portakal ve mandalinayi denememistim onlari nasil verdiniz acaba? Yazdigim gibi benimki yemlige konuldugunda bir sey yemiyo anca tellere sıkıstırıcam :)
birer dilim asıyorum kafeslerine uçlarından ısırıyorum ki sulu kısmından alabilsinler diye :) ya da kabuklarını kafese asıyorum onlar kemiriyor zaten ben narı denemedim :) muzu da yediremedim :D

Asiyorum dediginiz iple felan sarkitarak mi yoksa dedigim gibi tellerine takarak mi? Uygulanildginda bir fotograf atarsaniz cok sevinirim genel olarak meyve sebze olsun yumurta mamasi olsun ne sekilde veriyosunuz kuslariniza da yiyorlar acaba :)

Asiyorum dediginiz iple felan sarkitarak mi yoksa dedigim gibi tellerine takarak mi? Uygulanildginda bir fotograf atarsaniz cok sevinirim genel olarak meyve sebze olsun yumurta mamasi olsun ne sekilde veriyosunuz kuslariniza da yiyorlar acaba :)
ulaşabilecekleri tellerin arasına sıkıştırıyorum sebzeyi de meyveyide bu şekilde veriyorum bazende sularına portakalın veya mandalinanın suyunu sıkarak veriyorum yumurtayı da sarısını ortadan bölüp ikisine yarım yarım yem kaplarına koyuyorum canları isterseler yemlikte yiyolar zayen yemicekseler de atıyorlar yemlikten altından yemi yiyolar :) benimkiler baya fenalar

uyguladığımda atarım tabi ki resimlerini

Cok sevinirim. Ne guzel ki sizin kuslar istedigine ulasabiliyorlar. Bizimkinin yemligine nar koymustum altta da yemler var yanasmadi bile. Sonra acikti basladi cak caklamaya cirkefe vuruyo istemedigi bi sey oldugunda :D yemligini narlardan temizledim oyle yemlerini yedi. Bende yemligine bi sey koymaya korkuyorum isin acikcasi ondan.

Cok sevinirim. Ne guzel ki sizin kuslar istedigine ulasabiliyorlar. Bizimkinin yemligine nar koymustum altta da yemler var yanasmadi bile. Sonra acikti basladi cak caklamaya cirkefe vuruyo istemedigi bi sey oldugunda :D yemligini narlardan temizledim oyle yemlerini yedi. Bende yemligine bi sey koymaya korkuyorum isin acikcasi ondan.
iki ayrı yemlikle deneyebilirsiniz yemliğe koymanız gerekenleri yem ayrı meyve ayrı ya da tellere asarsanız hem uğraşmayı öğrenirler ben bazen yükseğe asıyorum açıkçası biraz çabalasınlar diye küçük olduğu için yapamıyor olabilir benimkiler 1 yaşına girdiler ama benimkinin biri gerçi küçükken de uyanıktı şimdide diğeri de kafasına vur ekmeğini al :)

Onu da denedim diger yemlige hic yanasmiyo yemin olduguna gidiyo hep :) benim kusim daha 1.5 aylik anca var sanirim bizim problemlerimiz biraz da ondan :D

Onu da denedim diger yemlige hic yanasmiyo yemin olduguna gidiyo hep :) benim kusim daha 1.5 aylik anca var sanirim bizim problemlerimiz biraz da ondan :D
o zaman asarak deneyin daha iyi hem gaga gelişimi açısından ben daha güzel olduğunu düşünüyorum havucu da ince şekilde asabilrsiniz bizimkiler rendelenmişi yemiyor mesela :) kemirmeyi seviyorlar ama küçükten alıştırırsanız büyüyünce de öyle devam eder yumurtayı da tele sıkıştırın alışana kadar belki daha ne olduklarını bilmedikleri için geri duruyordur

Haklisiniz bende oyle dusunuyorum. Allahtan ki merakli astigim seyin ilk basta bi tadina bakiyo ondan sonda yememeye karar veriyo ama sertse kesinlikle yemiyo :) su da var gerci elimle ne versem elime cikip bi sekilde yiyo ama elim kopana kadar bi bekliyo :D

Haklisiniz bende oyle dusunuyorum. Allahtan ki merakli astigim seyin ilk basta bi tadina bakiyo ondan sonda yememeye karar veriyo ama sertse kesinlikle yemiyo :) su da var gerci elimle ne versem elime cikip bi sekilde yiyo ama elim kopana kadar bi bekliyo :D
gücü yetmiyordur daha sert olanlara o zaman :) zamanla alışır bende iki olduğu için sizinkini de hep çoğul yazmışım şimdi farkettim kuşların huyları da farklı birbirinden birinin yediğini öbürü yemiyor uğraşıyoruz işte kim neyi seviyor bulmak için

Haklisiniz hocam sizin isiniz daha zor gercekten :) Bizim ufaklikla ugrasiyoruz iste tatli ugraslar bunlar daha 2-3 haftadir beraberiz birbirimizi iyice tanima evresindeyiz bende elimden geldigince saglikli buyusun diye ugrasiyorum iste. Cok tesekkur ederim yardimlariniz icin herkesten cok tesekkur ederim. Burda herkes cok yardimci oldu bana iyiki varsiniz :)

Son düzenleme:
Haklisiniz hocam sizin isiniz daha zor gercekten :) Bizim ufaklikla ugrasiyoruz iste tatli ugraslar bunlar daha 2-3 haftadir beraberiz birbirimizi iyice tanima evresindeyiz bende elimden geldigince saglikli buyusun diye ugrasiyorum iste. Cok tesekkur ederim yardimlariniz icin herkesten cok yardimci oldunuz iyiki varsiniz :)
rica ederim elimizden geldiğince bildiğimiz kadar yardımcı olmaya çalıyoruz şuan tam tatlı zamanları ergenlik zamanları daha zor tadını çıkarın :)sağlıklı ömürler sağlıklı beslemeler

hocam bu şekilde asıyorum sizin yaptığınızdan çok farklı değil aslında kabukları ve meyveyi aynı zamanda vermiyorum normalde ama şimdi dışardalar ve girip o tünekten mandalina yemiceklerdir :) kabuğu o yüzden dışardan üste astım lif kısmına bayılıyorlar sanki kafeslerini ben kullancakmışım gibi hemen geldiler :)
20171211_160059.jpg

Geri