Karadeniz Pet

sifon sistemli kuş suluğu hk.

Murat NUR

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar resimde görülen, aşağıdada özellikleri belirtilen suluğu kullanan var mı? avantaj ve dezavantajları nelerdir? yardım eder misiniz?

Stasoluzioni C022 Sifon Sistemli Kuş Suluğu 400cc
İçerisinde bilye olmayan vakumlama sifonlama sistemi ile çalışan,hipoalerjenik,kuşlar su içtikçe su boşalan,su damlatmayan mükemmel bir kuş suluğudur.Kafese monte etme aparatı ile beraber gönderilmektedir.

nrl2EN.jpg

Alıştıktan sonra su hava almadı için her gün değiştirmek yerine 2-3 günde bir değiştirmek kafi oluyor bu suluklarda çünkü su hava almıyor yağlanmıyor kokmuyor. Dez avantajı; alıştırması zordur muhabbet kuşları kıvrık gaga lı oldu için kullanırken zorlanıyorlar keşfetmeleride zaman alıyor

arkadaşlar resimde görülen, aşağıdada özellikleri belirtilen suluğu kullanan var mı? avantaj ve dezavantajları nelerdir? yardım eder misiniz?

Stasoluzioni C022 Sifon Sistemli Kuş Suluğu 400cc
İçerisinde bilye olmayan vakumlama sifonlama sistemi ile çalışan,hipoalerjenik,kuşlar su içtikçe su boşalan,su damlatmayan mükemmel bir kuş suluğudur.Kafese monte etme aparatı ile beraber gönderilmektedir.

nrl2EN.jpg
Eger 500 çift kusunuz yoksa bence gereksiz bi olay kıvrık gagali canlı nasıl içsın onda şu tamamen insanların usengecligi

hamster ve tavşan suluğu. kuşların keşfetmesi zaman alır bence. kullanan vardır elbette. ama bence gereksiz

sifonlu nasıl oluyor bilmiyorum ama bende buna benzer bilyalı olan var
1 tane kanarya var bende normal sgaga suluklarda suyla oyun oynayıp bütün suyu boşalttığı için ona taktım bilyalı suluğu
alışması biraz zaman aldı ama alıştı 1.5-2 ay gibi bir sürede
çok iyi oldu suyu içiyor herhangi bir sorun yok kapalı olduğundan su pislenmiyor ve yağlanmıyor ama suyu 1 haftadan fazla sulukda tutunca yosunlanma olabiliyor
ve muhabbetlerde denemedim onlar alışırmı içebilirlermi bilmiyorum
bilyalılarda sızdırma oluyor bilyasını ittirmem gerekiyor arada bir sifonluda olurmu sızdırma bilmiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Tehlikeli olduğunu düşünüyorum

sifonlu nasıl oluyor bilmiyorum ama bende buna benzer bilyalı olan var
1 tane kanarya var bende normal sgaga suluklarda suyla oyun oynayıp bütün suyu boşalttığı için ona taktım bilyalı suluğu
alışması biraz zaman aldı ama alıştı 1.5-2 ay gibi bir sürede
çok iyi oldu suyu içiyor herhangi bir sorun yok kapalı olduğundan su pislenmiyor ve yağlanmıyor ama suyu 1 haftadan fazla sulukda tutunca yosunlanma olabiliyor
ve muhabbetlerde denemedim onlar alışırmı içebilirlermi bilmiyorum
bilyalılarda sızdırma oluyor bilyasını ittirmem gerekiyor arada bir sifonluda olurmu sızdırma bilmiyorum

bu sistemde bilya sıkışması sorunu yok diye duydum. ama kullanan arkadaşa rastlamadım

arkadaşlar bu suluğa geçmek istememin sebebi üşengeçliğim değil, tamamen kuşlarımın rahatı içindir. kışın 2 günde bir, yazın ise hemen hemen her gün sulukları temizleyip tazeliyorum ama zaman zaman memlekete gitmek durumunda oluyorum, işte o zamanlar 3-5 gün kuşlarım yalnız kalıyor. istiyorumki gözüm arkada kalmasın kuşlar susuz kalmasın taze su tüketsin

Geri