petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

sifon sistemli kuş suluğu hk.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Murat NUR tarafından 21 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    arkadaşlar resimde görülen, aşağıdada özellikleri belirtilen suluğu kullanan var mı? avantaj ve dezavantajları nelerdir? yardım eder misiniz?

Stasoluzioni C022 Sifon Sistemli Kuş Suluğu 400cc
    İçerisinde bilye olmayan vakumlama sifonlama sistemi ile çalışan,hipoalerjenik,kuşlar su içtikçe su boşalan,su damlatmayan mükemmel bir kuş suluğudur.Kafese monte etme aparatı ile beraber gönderilmektedir.

2. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    754
    Alıştıktan sonra su hava almadı için her gün değiştirmek yerine 2-3 günde bir değiştirmek kafi oluyor bu suluklarda çünkü su hava almıyor yağlanmıyor kokmuyor. Dez avantajı; alıştırması zordur muhabbet kuşları kıvrık gaga lı oldu için kullanırken zorlanıyorlar keşfetmeleride zaman alıyor

3. Koray DANIŞMAZ

Koray DANIŞMAZ Süper Moderatör
    Yönetici Altın Üye

Beğenileri:
    73
    Eger 500 çift kusunuz yoksa bence gereksiz bi olay kıvrık gagali canlı nasıl içsın onda şu tamamen insanların usengecligi

4. Funda BAL

Funda BAL Member

Beğenileri:
    6
    hamster ve tavşan suluğu. kuşların keşfetmesi zaman alır bence. kullanan vardır elbette. ama bence gereksiz

5. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    sifonlu nasıl oluyor bilmiyorum ama bende buna benzer bilyalı olan var
    1 tane kanarya var bende normal sgaga suluklarda suyla oyun oynayıp bütün suyu boşalttığı için ona taktım bilyalı suluğu
    alışması biraz zaman aldı ama alıştı 1.5-2 ay gibi bir sürede
    çok iyi oldu suyu içiyor herhangi bir sorun yok kapalı olduğundan su pislenmiyor ve yağlanmıyor ama suyu 1 haftadan fazla sulukda tutunca yosunlanma olabiliyor
    ve muhabbetlerde denemedim onlar alışırmı içebilirlermi bilmiyorum
    bilyalılarda sızdırma oluyor bilyasını ittirmem gerekiyor arada bir sifonluda olurmu sızdırma bilmiyorum

#5 alse, 21 Haziran 2016
    Son düzenleyen: Moderatör: 21 Haziran 2016
  6. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Murat bende düşündüm çok sağlıklı bir sistem.Ama işte alıştırması mesele :D

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Tehlikeli olduğunu düşünüyorum

8. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    bu sistemde bilya sıkışması sorunu yok diye duydum. ama kullanan arkadaşa rastlamadım

9. Murat NUR

Murat NUR Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    16
    arkadaşlar bu suluğa geçmek istememin sebebi üşengeçliğim değil, tamamen kuşlarımın rahatı içindir. kışın 2 günde bir, yazın ise hemen hemen her gün sulukları temizleyip tazeliyorum ama zaman zaman memlekete gitmek durumunda oluyorum, işte o zamanlar 3-5 gün kuşlarım yalnız kalıyor. istiyorumki gözüm arkada kalmasın kuşlar susuz kalmasın taze su tüketsin

Sayfayı Paylaş