Karadeniz Pet

Sık sık regurjitasyon ve bazen kusma ??

Sheba

Yeni Üye
İlk aldığımızdan beri regurjitasyon yapıyordu sık sık durduk yere , (ve hapşırır gibi bir hali vardı "pssht" diye bir ses çıkarıyordu aynı hapşırma gibi fakat biraz araştırınca hapşırmaktan ziyade kusmaya çalışınca da yaptıklarını öğrendim), ama sevgi gösterisi olarak değil de sebepsizce sanki kendisini de rahatsız edermiş gibi bi halde yapıyordu . Babama üsteledim normaldir diyip durdular benim içime hiç yatmadı bu olay tabii . Dışkısında bi tuhaflık görmedim, halsiz de denemez ama oyun oynama hevesi azaldı diyebilirim ve o kusarmış gibi hareketleri hala artarak devam ediyor . Ve gördüğü herşeyi kemirmeye çalışan bir kuş , her gördüğümde engelliyorum ama umarım ciddi birşeyler yememiştir , fakat dediğim gibi aldığımız günden beri bu haldeydi aslında . Birşey yediyse o kötüleştirmiş midir bilmiyorum. Sık sık sebze meyve veririm elimden geldiğince ama .

Bi kaç ay geçti yavaşça sıklaşmaya başladı bu kusma benzeri olay , dün de en az 2 kere öğütülmemiş yem kustu . Bazen durduk yere, uykusunun ortasında yine kusmaya çalışır gibi yapıyor ve gün içinde de sanki boğazına yem geliyor da o geri yutuyormuş gibi . En geç cumartesi fakülteye götürmeyi planlıyorum ailem ne kadar benden taraf olmasa da . Sebebi nedir bunun ? Mantar felan mı ? Kursağında mıdır sorun ? Yabancı forumlar kursak infeksiyonu tarzı birşeyler demişlerdi. Fakülteye ne kadar güvenirim bilmiyorum ama Samsun çevresinde kuştan cidden anlayıp test felan yapan veteriner görmedim hiç açıkçası , varsa lütfen söyleyin . Düşünceleriniz neler ? Ne yapsam iyi gelir :( ???

(Elimde bir kaç video var örnek olarak , burda çok büyük birşey değilmiş gibi dursa da söyleyeyim ; akıl almaz derecede sıklıkla yapıyor , uykusunu ve oyun saatini bile bölüyor bazen bu hareket , bazense direkt kafasını sallayarak yem kusuyor .)

Geri