petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Silo yemlık

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve fare662 tarafından 16 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. fare662

fare662 New Member

Beğenileri:
    0

aranızda bu tarz yemlık kullanan varmı acaba verımlımıdır ısraf oranı nedır ?

2. ilyasanka

ilyasanka New Member

Beğenileri:
    0
    Bildiğim kadarıyla yeni çıkan civciv yavrularının beslenmesi amaçlı üretilmiş bir yemlik çeşiti bu

3. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Bence iyi bir yemlik değil.Akıllı yemlik mükemmel,deneyin.

4. Aynur AL

Aynur AL New Member

Beğenileri:
    0
    Ben bundan suluk diye internetten almistim.. bayagi buyukmus zaten uzerinde papagan sulugu yaziyordu.. kullananadim.. yemlik olarakta kullanilamaz dusuncesindeyim ciddi kabuk sorunu olabilir.. akilli yemlik kullaniyorum cok kullanisli kabuk ufleme derdi yok yem dökme yok..

5. Doğukan Hazar

Doğukan Hazar Well-Known Member

Beğenileri:
    113
    Akilli yemlik buyuk kolaylik. Hic maceraya gerek yok bence

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. eNeTeN

eNeTeN New Member

Beğenileri:
    0
    Ben bundan kullanıyorum. Kuşlar yedikçe üstten geliyor hiç bir sorun yok. Ama yedikleri kabuklar alta dökülüyor. Akıllı yemlikte altta hazne olması büyük avantaj. Bunda yok. Ben çifthane kafes kullandığım için altına kapta hafif su koyuyorum. Yedikleri yemin kabukları kaba dökülüyor ıslak olduğu içinde yemler uçuşmuyor. İkisi arasında tercih yapacak olursanız ama tabiki akıllı yemlikler daha kullanışlı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:58 -->-> Daha önceki mesaj 09:55 --

ek olarak; israf oranında sıkıntı yok. Tabi benim kuşlar yemi dağıtmıyorlar, bazı kuşlar yemin olduğu bölüme girip dağıtabiliyorlar. Benimkiler uysal. Sadece yemi yeyip çekiliyorlar. Kabukları boşaltırken yem çok nadir oluyor. Hep kabuk.

7. Selim Savas

Beğenileri:
    1
    almanyada bu yemliklar büyül salmalar icin standart. türkiyedeki akilli yemliklerde burda yok mesela,belkide bircok kisi tarafindan bilinmiyor.

yaklasik hazmi 400 gr . silonun agzinda kücük bir kapak var ve bununla yemin nekadar cikacagini ayarliyorsunuz. ben ama cikardim. genelde kafes icine takilan bir yemlik ama kabuklarini hapsetmiyor ve kafesin icine dökülüyor malesef.

bence türkiyedeki akilli yemlikler daha mantikli, en azindan yemin kabuklari alttaki kapa birikiyor.( tabi gercektende birikiyorsa, hic kullanmadim)

yani 2 kus 10 gün rahat yem yiyebiliyor.

#7 Selim Savas, 17 Haziran 2015
    Son düzenleme: 17 Haziran 2015

Sayfayı Paylaş