Karadeniz Pet

Şimdi Aldım :)

• Konbuyu başlatan Eren Temiz
  • Başlangıç tarihi
E

Eren Temiz

Guest
Merhaba, şimdi bir muhabbet kuşu aldım üreticisinden, karanlık bir kutuda geldi çok korkuyor :( Adam 1,5 aylık olduğunu söyledi çekoslavak kırması imiş birde siz bakın ırkı ne cinsiyeti ne yaşı ? Ama nedense beklediğimden daha çok korktu. İsim önerilerini bekliyorum.
n9rl1.jpg
[/url][/IMG]
n9rnv.jpg
[/url][/IMG]

Moderatör tarafında düzenlendi:
1,5 aylık erkek gibi geldi biraz irise cek kırmalıgı var gibi

Evet adam da erkek demişti, kuyruğu normal kuşlara oranla daha uzun ve iriydi ondan büyük kuşlardan bile büyük gözüküyordu.

Peki herhangi bir sağlık sorunu gözüküyor mu ? Şuan yanına radyo açtım dinliyor :) birde yanına yaklaşıtığımda çok hızlı nefes alıp veriyor bu normal mi ? Birde alıştırma yaşı uygun mu ?

Maşallah çok tatlı ve gayet saglıklı gözüküyo :) eve alışması için zamanı var daha en az 1 hafta keseften dışarıya salmayın önce alışsın eğitip konuşturmak içinse 4 aylıkken konuşmak için eğitmeniz DAHA FAYDALI OLUR günde en az yarım saat onunla konuşun ismini tekrarlayın ama yüksek sesle olmasın :)

Maşallah çok tatlı ve gayet saglıklı gözüküyo :) eve alışması için zamanı var daha en az 1 hafta keseften dışarıya salmayın önce alışsın eğitip konuşturmak içinse 4 aylıkken konuşmak için eğitmeniz DAHA FAYDALI OLUR günde en az yarım saat onunla konuşun ismini tekrarlayın ama yüksek sesle olmasın :)

Teşekkürler bana hiç yüz vermiyor yanına gelip konuştuğumda arkasına dönüyor :D

olur öyle şeyler birde sakın kuşu avuclayarak tutmaya çalışmayın avuç içini göstermeyin çünkü avuç içinden çok korkuyolar :) benim mavişim konuşuyo ama şimdi yanına eş aldım :)

Pikaçu koyun :D veya kaçuda olur sallayın kafanızdan

Hiç bişey koymasanızda olur yani cicikuş deyin klasiktir iyidir..

Adam doğru söylemiş gayet canlı bir kuşa benziyor.Korkmasının sebebi eve alışma sürecinde olmasından dolayıdır.

MaşAllah belli ki yeni yeme düşmüş gagasındaki siyahlıktan belli oluyor. Adı hakkında pek bi düşüncem yok

Geri