Karadeniz Pet

Siteyle alakası yok ama acil bir durum yardıma ihtiyacım var

Mudo DURMUŞ

Emektar Üye
Lenova z510 markalı diziüstü bilgisayar kullanıyorum bugün ortada hiç birşey yokken cihazda şarj problemi oluştu. Sabah şarjı fulledim fişi çektim cihazdan baktım cihaz kapandı fişi takıp tekrar açtım bilgisayarı şarjın dolmadığını gördüm Energy manager programından biraz kurcaladım bu sefer şarj doluyor diyor fakat şarj dolmuyor şarjın yüzdesi sıfır olarak görünüyor fişi çekincede kapanıyor. Cihazın sorunu nedir nasıl çözebiliriz bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok makbule geçer

Buyuk ihtimal bataryanin omru bitmistir

Yeniden yeni batarya almak zorundasınız bataryanızın ömrü bitmiştir

Batarya çıkarıla bilir tip batarya ise yerinden oynamış olabilir, bu arada dediğiniz programda ölçüm sıfırlama yapın sonucu paylaşırsınız energy manager programından kaynaklanıyo büyük ihtimal yanlış ayarları seçmişte olabilirsiniz

Alalı iki ay olduysa batarya bitmiş olamaz.
Başka bir problem vardır.
Olmazsa garantiye verin.
İki ayda batarya mı biter...

banada öyle geliyor fakat çözemedim ne olduğunu üstelik gece gündüz kullanan biriside değilim günde taş çatlasın 5 saat

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:27 -->-> Daha önceki mesaj 13:26 --

Yeniden yeni batarya almak zorundasınız bataryanızın ömrü bitmiştir

batarya ölmüşse mecbur artık yada hiç fişten çekmicez

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:29 -->-> Daha önceki mesaj 13:27 --

Batarya çıkarıla bilir tip batarya ise yerinden oynamış olabilir, bu arada dediğiniz programda ölçüm sıfırlama yapın sonucu paylaşırsınız energy manager programından kaynaklanıyo büyük ihtimal yanlış ayarları seçmişte olabilirsiniz

yok maalesef ya cihazın içinde batarya vidaları açarsam garantisi bozulur. Energy manager programı hakkında bilginiz varsa yönlendirir misin ayarları nasıl olmalı

Hocam yolla garantiye ama yedek le. Bende z580 vardı yolladım yurt dışından parça gelecek dediler. Gelmedi 20 iş günü içerisinde. Iade değişim Formu doldurarak yolladılar. Yeni bilgisayar alacağım. Sende bi yolla derim. Normalde iki 3 günde hallediyorlar. Ama parça sıkıntısı olursa uzun sürüyor. Ve batarya vidanin altında değil ekranin hemen altindadir. Modelin Bataryasıni aratirsaniz neye benzediğini görürsün. Iki tirnaklidir. Biri kilitler biri cikartmana yardımcı olur belki bi sekilde tam oturmamistir. Veya tirnak kırılmıştir. Bi bataryayi çıkartıp geri takin ama vidalı hiç bir şeyi ellemeyin. Olmazsa lenovo bdh a yollayin halleder geri gönderirler

Hocam 5 gün olmuş ne yaptın bilmiyorum ama, sakın yeni batarya falan alma gönder garantiye ara telefonla bas biraz 2 aylık bilgisayarda böyle bir sorun oluyorsa donanımsal bir arıza söz konusu. Kesinlikle kendin bir şey yapma ve cihazı açma garanti dışı demesinler gönder garantiye gitsin.

lenovolarda hep karşılaşılan bir durum. Benim lenovo dahil şarjı bozuk olmayan bir lenovo daha görmedim,ben

Geri