Karadeniz Pet

Siz ne öneriyorsunz

furkan66

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşcudan ben yuvalık için talaş falan istedim kuşcu yuvalığa talaş konmaz dedi. talaş küflenir ve yumurtayıda bozar dedi. yuvalık için keçe koymalısın dedi.
ben adama bişey diyemedim siz bana ne önerirsiniz arkadaşlar :)

Daha neler duyacagız :D

ben hiçberşey koymuyorum hiçte sorun olmuyor,talaştaki tahta tozu bazı kuşlarda alerji ve astıma neden olabiliyor eger talaş kullanacaksan petshoplarda satılan ithal talaş al ,onlar tozsuz ve kokusuzdur. keçe asla koyma ilk defa duyorum kanarya yuvası degılki bu

Muhabbet için mi sordunuz kuşçuya kanarya ile karıştırmış olabilir. Kanarya yuvalığına keçe konuyor bildiğim kadarıyla. Muhabbet yuvalığına keçe konmaz.

evet muhabbet kuşu için dedim bide özellikle
İşte böyle pet shoplar olduğu sürece gayet normal sana talaş yerine keçe önermesi. Çünkü kendisi de bilmiyor. İyi ki yuvalığı da kanarya yuvalığı önermedi satmak için :S Böyle adamları afişe edin ki insanlar bunlara gitmesin. Yanlış bilgiler almasın. Sen hamster talaşı koy yuvalığa. Gayette iyi oluyor. Pislikleri de hiçbir yere yapışıp, dağılmıyor.

Talaşla ben defalarca yavru aldım önceki yıllarda. Ne küflenme, ne bitlenme vs. hiçbir sorun olmadı. Bazı arkadaşlar kum kullanıyor yuvada. Kumu tecrübe etmedim yorum yapamam. Talaş koyarsanız sade hamster talaşı kullanın. Yuvanın tabanına 2-3 cm yükseklikte olacak şekilde ufalayın, kendisi fazla olanı dışarı atar zaten.

hepinize teşşekkür ederim arkadaşlar yardım ettiğiniz için

Ben de bir petshopa gittim muhabbet kuşunun yuvasına koymak için hamster talaşı istediğimi söyledim. Adam muhabbet kuşunun yuvasına talaş konulmaz dedi. kuş bitlenir parazit olur dedi.Bende almadım tekrar kum koydum. Bende kararsızlık içindeyim.

kardes bak yuvalığının içersine kusun yediği yem kabuklarını koy sıkıntı olmasss.

Geri