Karadeniz Pet

Sizce Kuşçunun söyledikleri Doğrumu?

Emin YÜKSEL

Meraklı Üye
çiftleşme ile ilgili sorularım oldu bu cevapları aldım..forumda ise daha farklı cevaplar var.

1-Dişi kuşun cere renginin kahverengi olması çiftleşme anlamına gelmezmiş
kuşun yaşlandığını gösterirmiş..

2-Dişi kuşa eş aldım aldığım ilk gün yuvalık takmam gerekliymiş.

3-Çiftleşmeleri için kuşların yüksek bir seviyede olması gerekirmiş kuşlara ilgi gösterilmeyecekmiş.adınla çağırmayacakmışım şiiit pişt yapmayacakmışım

4-Kuşlar kafesten dışarıya çıkartılmayacakmış.

5-mavi renkli dişi ile mavi renkli erkek eşleşmezmiş çok zor eşleşirmiş...

Son düzenleme:
1. alakası yok
2.taksanda olur takmasan
3.evet kuşların yukarda biryerde olması stres yapmaması için iyidir.ses işi kuştan kuşa değişir
4.eş tutarlarsa çıkarmak iyi değil.ama arada çıkarmak kanatlarını açmakta lazım

hayır oyle bısey yok 1 ciflesme anlamına gelir 2 ilk önce alıssınlar ondan sonra tak 3 arada sırada ilgi gostermek lazım yoksa evcillesmez 4 arada bir kapalı bir odada ucur alıssınlar

Petshopların çoğu daha cinsini hatta cinsiyetini bilmeden satıyorlar onların derdi ticari hayvan sever olsalar o kuşların hali harap olmaz önce sattıkları kuşlara iyi baksınlar sonra akıl versinler.

teşekkürler.yeni geldi evimize.evet pakistan çünkü ufak.yellowface-spangles rainbow kanı taşıyor.neyse arkadaşın konusunu dağıtmayalım kusura bakmasın.

1-Dişi kuşun cere renginin kahverengi olması çiftleşme anlamına gelmezmiş
kuşun yaşlandığını gösterirmiş..

2-Dişi kuşa eş aldım aldığım ilk gün yuvalık takmam gerekliymiş.

3-Çiftleşmeleri için kuşların yüksek bir seviyede olması gerekirmiş kuşlara ilgi gösterilmeyecekmiş.adınla çağırmayacakmışım şiiit pişt yapmayacakmışım

4-Kuşlar kafesten dışarıya çıkartılmayacakmış.

5-mavi renkli dişi ile mavi renkli erkek eşleşmezmiş çok zor eşleşirmiş...

Muhabbetkuşu için bu söylenenlerin HEPSİ YANLIŞ kardeşim. Eğer devekuşundan söz ediliyorsa bilgi sahibi değilim.

benim kuşlarımda çiftleşti ,,1-evet cere rengi kahverengiydi 2- yuvayı çiftleştiğini farkettiğimde aldım, 3-benim kuşlarım her çiftleşmesini saldığımda yerde gerçekleştirdiler ve sevgimi ilgimi daha fazla yoğunlaştırdım, 4-kuşlarım her akşam düzenli olarak 3 saat dışarıdalar, 5-kuşlarımın ikiside mavi renkli....sonuç; dünya tatlısı yavrularımız var :)

bende hacı bekler gıbı beklıyorum yavrular cıksın die 2 3 gunlerı kaldı

ayrıca konuşan kuşunuz varsa eş alırsanız konuşmaz demişti bizim kuşçumuzda amaaa konuşan kuşumuz eşinide konuşturmaya başladı...

Diğerleri neyse de 5. sıradaki çok acayip olmuş iki mavi kuş çiftleşmez demiş

demekki pethsopcu bu işi bilmiyor.internet ortamındaki bilgiler içinde doğru değil diyor.

Geri