Karadeniz Pet

Sizce kuşumuz hasta olabilir mi?

janissaryy

Yeni Üye
Arkadaşlar 3-4 gün önce aldığımız tahmini 3 aylık erkek muhabbet kuşumuz sürekli kafesin tabanında duruyor. Tüyleri kabarık ve sık sık uyuyor. Sizce sebebi nedir, hasta olabilir mi? Yemliklerden fazla yem yemediği için ve hep tabanda durduğu için yemi de tabana döktüm artık... Şimdi o da tabanda ve arasıra yem yiyip ara sıra da uyuyor, kimi zaman kafasını sırtına gömüyor. Yardım eder misiniz, lütfen? :confused:

Son düzenleme:
Arkadaşlar 3-4 gün önce aldığımız tahmini 3 aylık erkek muhabbet kuşumuz sürekli kafesin tabanında duruyor. Tüyleri kabarık ve sık sık uyuyor? Sizce sebebi nedir, hast olabilir mi? Yemliklerden fazla yem yemediği için ve hep tabanda durduğu için yemi de tabana döktüm artık... Şimdi o da tabanda ve ara ara da uyuyor, kimi zaman kafasını sırtına gömüyor. Yardım eder misiniz, lütfen? :confused:

Kuşun resmini koyar mısınız bi kaç tane olsun mümkünse net şekilde

Uçmakda Zorlanıyormu Yoksa? Sorun Yok Gibi Resim Atsann?

Resmilerini ekliyorum arkadaşlar... En net bunlardı, umarım yardımcı olur.
W2kYWY.jpg

38Lo2A.jpg

Ryk3E1.jpg

p4zPv0.jpg

Dışkısı nasıl ishal olabilir

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Dışkısı nasıl tarif edilebilir bilemiyorum ama biraz sulu gibi... Hatta yardımcı olacaksa resim ekleyebilirim...

Eklerseniz yardımcı olurlar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

vitamin veriyormusunuz

Kuşunuz eger bu şekilde ise sürekli sizi üzmek giibi olmasın ama gercekten cok ciddi durumla karşı karşıyasınız sizin iyileştirebileceğiniz bir durum değil tam tersi bir veterinere götürün ancak o şekilde müdahale edilebilir. Durumu vahim gözüküyor , geç kalmadan götürün bir veterinere . Cok üzücü bir durum . Çok geçmiş olsun

Bu hastalık ishalle felan alakası yok ya aşırı derece ceyran kapmıs ya da başka bir iç hastalık.

Son düzenleme:
Kuşunuz eger bu şekilde ise sürekli sizi üzmek giibi olmasın ama gercekten cok ciddi durumla karşı karşıyasınız sizin iyileştirebileceğiniz bir durum değil tam tersi bir veterinere götürün ancak o şekilde müdahale edilebilir. Durumu vahim gözüküyor , geç kalmadan götürün bir veterinere . Cok üzücü bir durum .

Bu hastalık ishalle felan alakası yok ya aşırı derece ceyran kapmıs ya da başka bir iç hastalık.

Offf çok üzüldüm, gerçekten mi? :( Malesef bulunduğum bu ilçede bir veteriner yok ve işim dolayısı ile burayı terk edemiyorum da... Benim yapabileceğim hiç bir şey yok mu?

geçmiş olsun inşallah iyileşir sağlıkla büyütürsünüz

Offf çok üzüldüm, gerçekten mi? :( Malesef bulunduğum bu ilçede bir veteriner yok ve işim dolayısı ile burayı terk edemiyorum da... Benim yapabileceğim hiç bir şey yok mu?

Evet bu duruşların sonu pek hayırlı değil eger kusunuz sürekli böyle duruyor ise sonu malesef ölümle sonuclanabilir . Üzülmeyin değil bilin istedim ve söylüyorum kusunuza ılık su içine limon sık derler ceryan kaptıgı zaman üşüttüğü zaman vitaminleri eksik bırakmayın derler ve ayrıca ortamı da sıcak tutun derler ama ben bunları söylemek yerine sadece gerçekleri bilin istedim veteriner daha iyi olacaktır diye düşündüm. Eğer illaki bir care aryorsanız vitamin eksikliği olmasın ortamı soguk olmasın . Eğer şuan kusunuzun yanında iseniz hemen yakınına bir dilim portakal koyunuz bakalım o portakala gelirse biraz canlanma olabilir , kendi kuşum cereyan kapmıstı aynı böleydi de ama sizinki aşırı şekilde bi deneyin yine de .

Eğer veteriner olayı yoksa bunları yapsanız bi ihtimal belki çok üzücü bir durum. Siz ona yine iyi bakmaya gayret ediniz.

Son düzenleme:
Öncelikle geçmiş olsun, veterinere götürme imkanınız yok ise petshop tan vitamin ve isal ilacı alın, aspirin az isal ilacı az da vitamini aspirini ezerek karıştırın, İĞNESİZ!!! şırınga ile günde 3 defa azına 2-3 damla verin. Tekrar geçmiş olsun.

Keşke veterinere götürme imkanım olsaydı ama malesef :( Dediklerinizi uygulayacağım... Bir de kafesinde böyle bir şey var ne olabilir? Kusuyor mu acaba?
vz54A6.jpg

P3kM2N.jpg

Yem çıkardığı için kabuksuz yem onlar siz dediklerimi yapın inşallah iyileşir.

Geri