Karadeniz Pet

Sizce nasıl bir çift ?

Kadir677

Yeni Üye
erkek kuşum uzun zamandır bende yanına dişi bir kuş almak istedim aldığım kuş jumbo galiba erkek ten bayağa bir büyük sizce bu çiftleşmeleri için engelmidir gözlemlerime göre öpüşüyolar ve dişi açıkcası çok baskın gelmedi erkek kuşum rahat hareket edebiliyor. Erkek kuşum dişinin kuyruğuyla oynuyor çiftleşme ile ilgili mi.eğer her şey normal se şuandan itibaren yapmam gereken bir şey var mı şimdiden çok teşekkürler :)

Ekli dosyalar

• 20170328_152407 (3).jpg
    20170328_152407 (3).jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 45
  • 20170328_152424 (2).jpg
    20170328_152424 (2).jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 44
  • 20170328_152442.jpg
    20170328_152442.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 44
Disi jumbo galiba ama erkek biraz disi gibi duruyor gibi

Bir an kendimi gördüm usta ya :) Benimde başıma ilk dişi aldığımda bu gelmişti, ama benimkiler anlaşmamıştı. Anlaşsa da istemiyordum zaten ben böyle jumbo eş :D Eş tutmuşlar gibi, kusma var mı birbirlerine? Kaşıma?

Erkek eş seçmez. Dişidir beğenecek olan zaten

Bir an kendimi gördüm usta ya :) Benimde başıma ilk dişi aldığımda bu gelmişti, ama benimkiler anlaşmamıştı. Anlaşsa da istemiyordum zaten ben böyle jumbo eş :D Eş tutmuşlar gibi, kusma var mı birbirlerine? Kaşıma?

Erkek eş seçmez. Dişidir beğenecek olan zaten

daha kusma falan yok ama erkek kuyruğunun arkasından ayrılmıyo bazen ama dişi vuruyor ona gözlemlediğim kadarıyla Bekleyeyim mi yoksa dişinin boyutunta erkek mi alayım

daha kusma falan yok ama erkek kuyruğunun arkasından ayrılmıyo bazen ama dişi vuruyor ona gözlemlediğim kadarıyla Bekleyeyim mi yoksa dişinin boyutunta erkek mi alayım
Bence dişiyi değiştir çünkü anladığım kadarı ile dişi sadece reddediyor vurarak ve istemiyor. Ayrıca istese de ben olsam değiştirirdim çünkü çekoslovak ile jumbonun birleşimini sevmiyorum :D Sizin kararınız tabiki ve salma yapmadan kuşu almayın, yani bir petshopta bir dişi ile boş bir kafeste kuşunuzu salın. Gözlemleyin, öpüşüyorlar ise dişi karlılık veriyor ise eve getirin. Ama ayrı tünellerde ya da birbirleri ile ilgilenmeden duruyorlarsa başka bir dişi ile deneyin ve petshopçulara bırakmayın bu işi :) Kendiniz gözlemleyin damızlık kuşlar arasından, al götür böyle olmaz evde dene derler inanmayın. Karlılık vermesini bekleyin birbirlerine denediğiniz dişiler ile

erkek kuşum uzun zamandır bende yanına dişi bir kuş almak istedim aldığım kuş jumbo galiba erkek ten bayağa bir büyük sizce bu çiftleşmeleri için engelmidir gözlemlerime göre öpüşüyolar ve dişi açıkcası çok baskın gelmedi erkek kuşum rahat hareket edebiliyor. Erkek kuşum dişinin kuyruğuyla oynuyor çiftleşme ile ilgili mi.eğer her şey normal se şuandan itibaren yapmam gereken bir şey var mı şimdiden çok teşekkürler :)
Burdaki disiyi mi degistirmeyi dusunuyorsunuz

daha net bir fotoğraf. Sizce dişi mi Dişiyse değiştiricem çünkü yavru almak istiyorum :)
Screenshot_20170322-231517.png
kesin sonuç elde edersin bu yöntemi dene biraz bekle elinde ve bak kuyruğunu nasıl yapıyor

Jumbo olan mı? Güzel tabi ama ben uyumlu olduklarını düşünmüyorum nedense hiç beğenmiyorum böyle olan çiftleri, kendimkini de değiştirmiştim
Begenip begenmemek farkli ama iyi bir jumbo erkekle guzel yavrular verebilir bu erkeklede es tutabilir zevk meselesi kus sahibi ne isterse onu yapar bende jumbolari seviyorum tombul sevimli geliyorlar yuruyusleri bile komik

Begenip begenmemek farkli ama iyi bir jumbo erkekle guzel yavrular verebilir bu erkeklede es tutabilir zevk meselesi kus sahibi ne isterse onu yapar bende jumbolari seviyorum tombul sevimli geliyorlar yuruyusleri bile komik
Evet öyleler ama ben gözlerini falan böyle net göremiyorum ya usta ondan böyle oluyor bende :D

Tercih meselesi :)Medya öğesini görüntüle 549 bu da benim vazgecilmez pasam
Evet myle işte burada renkler zevkler meselesi söz konusu oluyor :) Ne bileyim hele böyle kendilerinden küçük kuşlarda yanyana geldikleri ve eş seçimi yapıldığı zaman ise hiç beğenemiyorum ya da bana o verilen jumbo kırığından sonra böyle huylandım iyice. Hem çekoslovak kuşumun yanında böyle kocaman duruyordu dişi ve oğlum dayak yiyordu hiç yüz vermiyordu oğluma :D

anladığım kadarıyla çiftleşmeleri için bir engel yok sadece sizin dediğiniz zevk meselesi galiba jumboyla çiftleştirmek ben sarı büyük bir jumbo çıkmasını çok istiyorum.beklicem belki dişi jumbo erkek kuşa yanıt verir :) Şu an ki durumda dışardan yapabileceğim bir şey var mı ?

Son düzenleme:
Bu şekilde gördüm deminden kuyruğuyla oynuyor sürekli

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170329-231213.png
    Screenshot_20170329-231213.png
    809.5 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_20170329-231158.png
    Screenshot_20170329-231158.png
    762.2 KB · Görüntüleme: 14