Karadeniz Pet

Sizce tüyleri neden böyle?

bademvefistik

Meraklı Üye
d4caaf7d1e44c9521dfed744064e5789.jpg

6efc400d69b88b5a61d0952bdbf558d3.jpg

ee54b7ac0b0191d040f95d4a18b34982.jpg

Disi kusumun diskisi bir suredir ishal seklindeydi bu surecte antibiyotik ve parazit tedavileri gecirdi. diskisi cok sukur duzeldi ancak hayvancigim ucmadigi icin bu surecte cok yaglandi. Gecenlerde elime aldigimda gogus kafesinden alt kisma kadar tuylerinin bu sekilde oldugunu farkettim. Bit yok. Hergun sabah erkenden erkek kusla uyanip birbirlerine kur yapiyorlar oyun oynuyorlar ucuyorlar yemek yiyor devamli sarki soyluyor ancak tuylerinin neden boyle oldugunu cozemedim:( yardimci olun nolur....

Sent from my iPhone using Tapatalk

dişi kuş inanılmaz derecede yağlanmış bu kuş ne zamandır sizde petshop dan mı aldınız ?

Kahraman abiye katılıyorum baya yağlanmış suyuna sanırım 2-3 damla limon damlatın tüyünü bek çözemedim ama oraya ıslak pamukla silermisiniz

Petshoptan aldim. Aldigimda 2 yasinsaydi simdi 2 yas 8 aylik... 8 aydir hayvancigi iyi etmeye cabaliyorum. Ama bu yaglanma sebebiyle kesinlikle yumurtlatamadim...
2 haftadir devamli limon damlatilmis su ile tazeliyorum sularini. Mama vermeyi kestim cok sade bir yem veriyorum ve de devamli ucuruyorum. Sizce duzelmez mi? Zayiflatmak zor mudur?
Tuylerini bugun banyo yaptigi sirada tekrar kontrol ettim ama resimleyemedim. En kisa surede resimde ekleyecegim. Kullandigi ilac veya yaglanma yapmis olabilir mi bu tuy goruntusunu?

kuş yaşlı belli zaten düzelmez artık bu zamandan sonra yumurtlaması için vaktinde popo tüylerini yolmuşlar kuşu resmen sağmışlar kuluçka ümidi bekleme bu kuştan

Peki baska kus alsam, erkek kusum onada alisir mi?

Erkek kusumda 2014 dogumlu. O benim elimde dogdu. Cok evcil bana cok bagli. Yavrulatmam icin yasli midir?

Bence değiştirmeyin her değişim hayvanın psikolojisini daha da çok bozuyor.
Yani en azından ben değiştiremiyorum bu sebepten ötürü.

Bende degistiremiyorum hayvancigimin hakkina giriyormusum gibi geliyor. Ama erkek kusumun cocuklarida olsun istiyorum... Ne yapsam bilemedim...

Peki ayni kafese bir disi daha koysam? Cunku erkek kusumdan bana hatira kalsin istiyorum....

Ben aynı kafese değilde eş olan kuşlarımın yanına başka bir kafeste dişi kuş koymuştum.
Erkek kuş kendi eşini baya bir hırpaladı.
O güne kadar da gayet iyi anlaşıyorlar idi.
Bu hayvanların değişik bir psikolojisi var.
Aslında insan gibiler de bi yerde.
Bir erkeğin yanında iki dişi olursa mutlaka kafası karışıyor.

Geri