Karadeniz Pet

Sizce Yumurta Sıkışması mı Var?

Einsatz

Meraklı Üye
Merhaba, kuşun poposu aşırı şişkin 3 gündür böyle. Elime aldım biraz dokundum ama sertlik yok anlayamadım ve tereddütte kaldım. Acaba yumurta sıkışması mı var? ve halsizlik de var gibi kuşta.Yumurta sıkışması olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Aşağıya video ekledim bilmiyorum ama belki yardımcı olur.

Yarın tam 1 hafta olacak, ve hala kuşun poposu aşırı şişkin yuvadan hiç çıkmıyor. Yarın da böyle olursa müdahele etmem gerekiyor mu?

Yarın tam 1 hafta olacak, ve hala kuşun poposu aşırı şişkin yuvadan hiç çıkmıyor. Yarın da böyle olursa müdahele etmem gerekiyor mu?
daha önce yumurta oldu mu bu ilk mi?

bilmeden müdahale etmeyin bilen birine gösterin videolarda görünen gibi kolay bir iş değil

Arkadaşlar veterinerden sonuç cıkmadı yumurtlar o bırak kendi kendine dedi. Ben de bekledim bekledim bugün youtube'da bu konuyla alakalı videoları izleye izleye müdahele ettim ve yumurta cıktı yuvasına koydum ben de:) 10 dakika önce oluyor bu anlattıklarım.

Kuşta hafif halsizlik var, ama yumurta ters dönmüş bildiğiniz bundan kaynaklı diye düşünüyorum bu halsizlik. Umarım toparlar kendini :)

Arkadaşlar veterinerden sonuç cıkmadı yumurtlar o bırak kendi kendine dedi. Ben de bekledim bekledim bugün youtube'da bu konuyla alakalı videoları izleye izleye müdahele ettim ve yumurta cıktı yuvasına koydum ben de:) 10 dakika önce oluyor bu anlattıklarım.

Kuşta hafif halsizlik var, ama yumurta ters dönmüş bildiğiniz bundan kaynaklı diye düşünüyorum bu halsizlik. Umarım toparlar kendini :)
Toparlar mutlaka zaman verin geçmiş olsun

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar, daha önce yukarıdan anlaşıldığı gibi durumu izah etmiştim ve müdahele ile yumurtayı cıkartmıstım.(Zaten o yumurtayı da kırdılar yuvadan attılar nedense) Ancak yine aynı şişlik var, ve 2. yumurta bir türlü gelmedi :) Kuşta şuan halsizlik yok, hareket edememe gibi durum yok ama poposu yine cok şişkin ve kanatlar düşük (yani yumurtlama modunda) ve genel olarak yuvada kuş. Hayır anlamadığım şu bu hayvan niye yumurtlamıyor veya yumurtlayamıyor olabilir? (Vitaminidir, kalamar kemiğidir vs her şey tam)

Arkadaşlar, daha önce yukarıdan anlaşıldığı gibi durumu izah etmiştim ve müdahele ile yumurtayı cıkartmıstım.(Zaten o yumurtayı da kırdılar yuvadan attılar nedense) Ancak yine aynı şişlik var, ve 2. yumurta bir türlü gelmedi :) Kuşta şuan halsizlik yok, hareket edememe gibi durum yok ama poposu yine cok şişkin ve kanatlar düşük (yani yumurtlama modunda) ve genel olarak yuvada kuş. Hayır anlamadığım şu bu hayvan niye yumurtlamıyor veya yumurtlayamıyor olabilir? (Vitaminidir, kalamar kemiğidir vs her şey tam)
Fiziksel yapısından kaynaklanan bir durum olabilir

Kardeş yumurta var çatısı çıkmıl kuşun, kanatları düşmüş ve hızlı nefes alıyor yunurta var [emoji1] çiftkelyipine şahit olduysan yavru geliyodur yumurta maması yapmaya başla çiftleşmedilerse kızgınlık yumurtasıdır olsun bikere yumurtladımı zaten gerisi geliyor , birde popsuna dokunma kuşun strese girer yumurtayı öyle farkedmeezsin zaten kuşun karnındayken yumurtalar yumuşak olur zaten setlik hissedemezsin rahatsz etme kuşu sessiz sakin bir yere kıy 8-10 gün sürer genelik bekle bi kaç gün daha yunurta sıkılması sert olur popoda bariz belli olur popo derisi şişer sert olur ve eğer öyleyse kendin yapma ya veterinere götür yoksa veteriner üretimhane bul en yakın yerde netten ara gene yoksa petshopa götür onlar daha tecrübelidir korkma 10 günü geçerse dediklerimi yap ama bana kalırsa iki gün içinde yunurta gelcek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş olsun kardşe

Kardeşim taze bir yağ bul poposuna hafif hafif yedir fazla bastırma içinde kırma yunurtayı poposu dar muhtemelen ilk yunurtadan sonra ikinciyi çıkarması lazımdı aslında

Kardeşim taze bir yağ bul poposuna hafif hafif yedir fazla bastırma içinde kırma yunurtayı poposu dar muhtemelen ilk yunurtadan sonra ikinciyi çıkarması lazımdı aslında

Hocam ilk yumurtayı ben müdahele ile cıkardım dediğiniz şekilde, burada veterinere götürdüm ve adam ilginç şekilde "bir şey olmaz o kendi kendine yumurtlar dedi" hayvan zor yürüyordu mecburen mudahele ettim. Youtubeden videoları izleye izleye nazik şekilde mudahele ettim yumurtayı cıkarttık ve yuvaya koydum ama onu attı yuvadan kırdı :) Bu söylediğim 4 martta oldu... Ondan sonra popo yine aynı. Çiftleşmeye gelince evet daha 1 hafta önce gözümle gördüm, ondan önce de görmüştüm... Ama bir gariplik var anlayamadım gitti birazdan güncel video yapıp atacağım size

Fazla veya az calsiyum bu tarz sorunlara neden olabiliyor. İkinci yumurtayı rahat çıkarması gerekirdi. Ağzına zeytin yağı damlatın ve karın kısmını buharla yumuşatın kendi çıkarır büyük ihtimalle.

Fazla veya az calsiyum bu tarz sorunlara neden olabiliyor. İkinci yumurtayı rahat çıkarması gerekirdi. Ağzına zeytin yağı damlatın ve karın kısmını buharla yumuşatın kendi çıkarır büyük ihtimalle.
Selçuk hocam şuan youtubeye video yükleniyor %40 oldu. Yüklensin atacağım güncel videoyu

Geri