Karadeniz Pet

Size Kayseri'mi anlatayım

• Konbuyu başlatan Tevfik AKTUNÇ
  • Başlangıç tarihi
T

Tevfik AKTUNÇ

Guest
Evet arkadaşlar, bir çoğunuz Kayserilileri çok zengin ve çok cimri bilir? Ben size detaylı şekilde bizi anlatacağım. İster katılan olsun, ister olmasın fakat ben bunaldım artık insanı 10 saat çalıştırıpta asgari ücret'e çalıştırmalarından bunaldım, bayan işçiye ayrı bizlere ayrı şekilde davranmasından bunaldım (örn; bayan işçiye "bunu alabilirmisin?." erkek işçiye "bunu buradan al!") ulan sayın iş veren! bizde insanız. Bizim buraların iş vereni insan değildir, valla bak 12-13 saat'e + cumartesi'de dahil insan gibi çalışmayan kaç işçi tanıyorum. Tamam adam muhtaç olabilir, ama adamın zor durumundan yararlanıp ne fırsatçılık yapıyorsunuz çakallar?! Bu arada en dindar bunlardır. Cidden bak cuma namazlarında en ön safları tutarlar, fakat müşteri geldiğinde sulanırlar yüz vermediğinde kız arkasından demediklerini bırakmazlar. Ben ağızlarından küfür düşmeyenini görmedim arkadaş! Karı - kız, alkol, bar-pavyon vs. ne ararsan vardır. Belki siz diyeceksiniz ki banane la niye anlatıyorsa ama şöyle söyleyeyim insan doluyor ve nereye ne yazacağını bilmiyor.

Devir böyle millet dansöz olmuş hocayım diyor.

kayseri demiyelim ama malesef toplum olarak böyleyiz asgari ücreti bulamayan sigortasız çalıştırılan tonla insanımız daha var sizin dediğiniz dışında ayrıca toplum olarak sürekli fiş kesmeyen vergi vermeyen fiş istemeyen sürekli devletten vergi çalan bir toplumuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:13 -->-> Daha önceki mesaj 21:12 --

devletin başına nerden buldun bu degirmenin suyu nerden geliyor diyemezsen kimseden hesap soramazsın ama dostum yapcak bişey yok