petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

sizin fikriniz nedir

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Rassien tarafından 4 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    arkadaşlar şuanda 9 aylık olan dişi kuşuma 1 veya 1.5 ay önce erkek kuş almıştım erkek kuş da şuan 10 kusur aylık dişi daha önce benle olduğu için biraz daha haylaz kafesi, falan benlenmiş ayırıyorum 1 hafta kadar ayırmıştım fakat yine uslanmadı erkeğe kafeste bazen rahat vermiyor erkek yem yerken gıcıklığına onun yemliğe gidip erkeği kovalıyor ordan yem yiyor sonra yuvalıktan korkuyodu en başlarda kuşu zorla yuvalığa falan katıyodu bazen yine yapıyor ikişside kızışkın gece uyurken durduk yere vıcırdıyor kuşu dövüyor bi ara sırt tüyünden tuttu ve sallandırdığını görmüştüm sizce erkek kuşu satayımmı tekrar hem kuşum benden uzaklaştı haliyle ben bu duruma üzülüyorum biraz zaten şimdi böyle anlatınca dişi kuşum gaddar gibi anlaşılıyo yani günde bir iki defa en az mutlaka huzursuzluk çıkarıyor ne yapmalıyım ?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Siz ilgilendiğiniz için bu durum normal. Hala dişi sizinle oynamak istiyor ve yuvayı kıskanıyor eğer var ise kullanılmayan bir odaya koyun yem su ihtiyacını karşılayın hiç ilgilenmeyin yuvalıkta takılı olsun bakın o zaman neler oluyor

3. Rassien

Beğenileri:
    30
    kuşa bişey yapcak diye korkuyorum

4. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Yapacağın basit ayır gitsin. Benim öğrendiğim birşey varsa asla evcil kuşa eş alma . yavru derdin varsa çift olmuş kus al .

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Ben zarar vereceğini düşünmüyorum evcil dişilerden daha güzel yavru alınır. Evcil erkek olsaydı sıkıntı olabilirdi. Ben fikrimi söyledim. Uzman kişilerin yorumunu bekleyelim o halde

6. Rassien

Beğenileri:
    30
    sadece kuşum yanlız kalmasın diye almıştım ama böyle daha fena oldu gibi artık bana fazla yanaşmıyor da :( acaba erkek kuşu geri götürsemmi diğerlerinin yorumunada bakalım :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:24 -->-> Daha önceki mesaj 01:18 --

evet başka yorumlar yokmu

7. Hakan Gungor

Hakan Gungor New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam benim de disi evcil, kizismisti erkek aldim ben de. Ama erkek disiye gore iri oldugundan disi pek kafa tutamiyor. Hatta daha cok disi kur yapiyor. Erkek tamamen yabani, hic evcillesmemis. Forumda bir yerde gormustum, evcil disi kustan iyi bakici olur diye. Oyle midir gercekten?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:38 -->-> Daha önceki mesaj 01:33 --

Kardesim ben de senin gibiyim. Kus evde ylniz kaliyordu ben yokken, yalniz kalmasin diye aldim. Ama es tutturmak zor oluyor galiba. Bir sure ayri kafeslere koy bence. Ayri kalinca birbirlerini ariyorlar. Disinin butun oyuncaklarini, falan kaldirmayi ihmal etme... Bana da verilen tavsiyeler bunlardi. Insallah faydasi olur

8. Rassien

Beğenileri:
    30
    dediğiniz gibi yaptım hadi hayılrısı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:00 -->-> Daha önceki mesaj 01:43 --

başka önerisi olan varmı ?

9. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Hakan Bey dediginiz gibi size bi olay anlatayım bir dişi kuşum vardı 6 yıl bizimle kaldı dedim es alayım şuna es aldım dişi kafeste bizi görünce cildiriyor alışık diye. Dedim ilgilenmeyecem sonra ayrı odaya koydum sadece yem su ve o kusumun yavrularını aldım 2 ay sonra falandi. Yani evcil dişi kuş daha iyidir yavru almakta ama ilgilenilmemek şartıyla ilgilenince sizi kiskanip eşine zarar verebilir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:16 -->-> Daha önceki mesaj 12:14 --

Ve kuslarinizi ayirmanizi da önermem

10. Rassien

Beğenileri:
    30
    ben ilgilendiğim için biraz kötü davranıyo galiba tekrar birleştirdim kuşları fazla ilgilenmeyeceğim kendi hallerine bırakacağım dediğiniz gibi kuşuma güveniyorum çok iyi bir anne olcak :)

11. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yuvalık takmayida asla unutmayın maşallah kuslariniza

12. Rassien

Beğenileri:
    30
    yuvalığı takmıştım dişi günün çoğunu yuvayla geçiriyo talaşları düzenliyo girişteki deliği falan kemiriyor

13. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Bunlar güzel şeyler inşaallah en kisa zamanda yavrulariniz olur

14. Rassien

Beğenileri:
    30
    inşallah :)

Sayfayı Paylaş