Karadeniz Pet

Soğuklardan korunmayla ilgili

burakomurtak

Yeni Üye
Arkadaşlar 25 wattlık eski ampullerden aldım ısı amaçlı kafesi strechle sarıp yerleştirdim sıcaklık sorununu çözdüm fakat ışık rahatsızlık verirmi kuşlara petshopdaki vermez dedi bizde hasta kuşlar için kullanıyoruz falan dedi yapan varmı ?

Arkadaşlar 25 wattlık eski ampullerden aldım ısı amaçlı kafesi strechle sarıp yerleştirdim sıcaklık sorununu çözdüm fakat ışık rahatsızlık verirmi kuşlara petshopdaki vermez dedi bizde hasta kuşlar için kullanıyoruz falan dedi yapan varmı ?

Geceleri uyku sorunu yaratabilir.Kuşların günde yaklaşık 10 saat uyumaya ihtiyaçları var.Daha karanlık bir ortamda uykularını iyice alırlar.Ama ışık olunca zorlanabilir.En azından alışana kadar.Birde strechle sarmışsınız.Kuşunuz kemirirse bir sorun olur mu bilemiyorum.Kış günlerinde daha dirençli olması için mutlaka vitamin verin.Sebze-meyve çok sulu olmamak şartıyla verebilirsiniz.Çok kolay hastalanabiliyorlar.Soğuktan (pencere kenarından) koruyun.Camı açtığınız zaman eğer mümkünse daha farklı,rüzgar almayan bir yere götürün veya üstünü bezle örtün.Ben kışın böyle yapıyordum.Birde suyuna 1-2 damla limon katın.Tadını almaması gerekiyor.

Siz gözünüzün dibinde ışıkla uyuyabilir misiniz. Bunun cevabı kuşlar için de geçerli.Kuşun uyurken üstünü bi yuzu acık kalacak sekılde ortsenız kafi.Ya da sıcak su torbasını kafesin altına koymak gibi baska bi yol izleyebilirsiniz.

Bizde peluş battaniye var.Onunla güzelce sarıyoruz geceleri.Streçle tamamen sararsanız havasız kalır.Nemde yapar.Daha çok üşütür.Ayrıca sıcaklık için lamba kullanılmaz.Bu kuş ne ara uyuyacak.Petshoplar kuşları düşündüğünden değil soğuktan ölmesin paramız gitmesin diye ışıkla ısıtıyorlar.

Geri