Karadeniz Pet

Sokakta yakaladığım mubiş hak. yardım

F

flamm

Guest
Öncelikle herkese merhabalar. Normalde balık dışında öyle evcil hayvan besleyen biri değildim. Ne varki benim mubiş kendi beni buldu:)

Onu yakaladığımda perişan haldeydi. Zeten Serçelerin elinden aldım. Kuş tahminimce 1-2 yaşında dişi. Tüy müy kalmamıştı. Boynunda felan yaralar vardı. :(

Sonrasında kafes aldım, yaralara pansuman kendine geldi çok şükür. Yaklaşık 1 ayı geçti. Arka kuyruğuda uzayınca pek tatlandı.

Ne var ki Serçeler sağlam korkutmuşlar hala ürkekliği atamadı. Hani ele avuca gelmesini geçtim bidışarı çıkıp uçmak istemez mi iki kafeste dönmez mi bi kuş. Çok tembel aynı yerinde saatlerini geçirir işi güçü tüylerini bitlemek:)

Benim sizlere sorum ben akşama kadar işteyim yavrucağız çok yalnız kalıyor. Ben buna erkek alsam diye düşünüyorum ama şu yavrulama işi gözümü korkutuyor. Hiç de o işe girmek istemiyorum. Hiç yavruluk almadığım takdirde kuşlar yinede yumurtlamaya çalışır mı? Yani sizin anlayacağınız ötüşen arkadaş 2 mubişim olsun istiyorum ama o kadar yani:)

Birde bunların doğalında uçmak var ama bu uçmuyor. 1 ayı geçmesine karşın hala sağa sola çarpıyor kafesin kapısı açık olmasına rağmen ordan ayrılmıyor. Kafeside gördümmü hemen içine giriyor yerine geçiyor. Bunu eve alıştırıyım mı? Uçmazsa ilerde bedensel olarak zararı olur mu?

Bana ve mubişime yardımcı olursanız seviniriz :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:13 -->-> Daha önceki mesaj 17:08 --

Galiba yanlış yere açmışım konuyu. Üzgünüm. İlgili alana taşırşan sevinirim admin kardeş :)

Hocam resim ekleme şansın var mı

ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Şanslıymışsın kardeşim ölmemiş... Bende 10 yıl kadar önce bir kuş yakalamıştım, hemde çok enteresan bir şekilde... Bisiklet binerken yolun kenarında çim yiyen bir muhabbet kuşu gördüm. Önce umursamadım nasılsa yakalayamam diye, sonra bir şansımı deneyeyim diyerek geri döndüm. Çok hatırlamıyorum ama kuş muhtemelen yavruydu ya da çok evcil bir kuştu ki yanına yaklaştım hiç istifini bile bozmadı tuttum yerden aldım... O zaman da vardı muhabbet kuşum besliyordum ama bu kuşu kafese koyduktan sonra 1 gün yaşadı neden öldü bilmiyorum... Halbuki sağlıklı da görünüyordu...

Ustalar daha iyi bilir ama; Bence ona zaman ver... Alışacaktır diye düşünüyorum... Hayırlı olsun yeni kuşun :)

Sağolun teşekkür ederim. Valla yaşadı ya bende şaşırdım açıkçası :) Şu anda işyerinden yazıyorum buradan resim eklemem imkansız ama akşam evde atarım resimlerini.

Geri