petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

son konum kuşun cinsi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve onurdondu1 tarafından 7 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. onurdondu1

arkadaşlar flasla çektim demin sonunda çekmek istediğimi yakaladım birde böyle bakın tamda böyle kuş ama burnunun etrafı yinede beyazımsı biraz

2. Sevtap DERİN

Erkeğe benziyor bu fotoda da. :D

3. onurdondu1

biraz bekleyelim baride kuş erkekmi dişimi tam anlayınca götürürüm ona göre arada resim çeker atarım emin olmadan götürmiyim inşallah erkektir kuş uslu çok uyudu şimdi

4. Tunç ÇAĞATAY

Erkek maşallah

5. onurdondu1

hocam 1-2 saat önce herkes dişi diyordu demek benim telefonun kamerada dandiklik var :) oh sevindim bu duruma kafayı yiyodum yoksa

6. Sevtap DERİN

O fotoğrafta farklı görünüyor flaşlıydı galiba. Şimdi daha iyi oldu. Hadi hayırlı olsun Onur. :)

7. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ben hala dişi oldugu kanaatindeyim...

8. onurdondu1

uzun süre araştırdım bütün forumları gezdim nerdeyse gördüğüm öğrendiğim kadarıyla kuşum erkek olması lazım

9. Tevfik AKTUNÇ

Erkek olabilir, fakat bende de renk körlüğü mevcut dişi de olabilir. Fazla seçemiyorum da ;)

10. onurdondu1

burnu mor ama deliklerinin etrafı beyaz bilmiyorum ya dünkü kuşta böyleydi eğer oda erkek se keşke kalsaydı çünkü küçüktü o

11. armand0

armand0 Guest

Banada dişi gibi geldi

12. rockythebudgie

ilginç olanı burun delikleri etrafı baya beyaz, diğer yerleri baya mor mavi tonlarında böylesini görmemiştim muhabbet kuşlarında yeniyim zaten ben karar veremiyecem :)

13. rockythebudgie

Belki sorun kuşlarda değil kafestedir, ister istemez kuş pembe kafese girince cere rengi şaşıyodur :D :D

14. onurdondu1

bende hiç böylesini görmedim ama kuşların çoğu böyleydi mor burun, deliklerin etrafı beyaz yavru olması benim için avantaj dişi yada erkek sorun etmem artık

15. Süleyman Aydın

Onur bey bence kuşunuz erkek benim şuan ki erkek kuşumun küçükken cere rengi;
    SARI OLAN

Ve şimdi ki cere rengi;

Bence kuşun erkek...

16. onurdondu1

inşallah öyledir süleyman bey ama kuşumu değiştirdim bu sabah yine aynı cere rengi ama bu daha küçük sadece yorumunuz için teşekkür ederim sevindim bunun için :)

#16 onurdondu1, 8 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Ekim 2013
  17. Süleyman Aydın

Yeni aldığın kuşun fotosunu at ona bakalım :D

18. onurdondu1

biraz korkarak çektim çünkü flash kuşun gözlere zarar verir diye düşündüm :)

19. Süleyman Aydın

Hocam bu buyuk irisler oluşmaya başlamış gözde bide ceresini tam net çekersen iyi olur

20. onurdondu1

irisler büyük ama kafasındaki çizgiler daha önemli değilmi yaş tayininde?
    birde sabah çeksem kuş flashtan rahatsız olmasın :) gözlerine yazık benden biliyorum :)

Sayfayı Paylaş