Karadeniz Pet

Su tüketimi

Cüneyt Tanju Koçbil

Meraklı Üye
Yumurtlayacak kuş çok fazla su içermi. benim bir dişim var bu günlerde yumurtlayacak sanırım. diğer kuşlardan 2 misli su içiyor.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:39 -->-> Daha önceki mesaj 18:45 --

Konu hakkında bilgi sahibi olan yok sanırım.

ilk defa böyle bişey duydum hiç dikkatimi çekmemişti gözlemlicem :)

Belki Kuşunuz Hamile Olabilir,Muhabbet Kuşları Hamile Olduğu Dönemlerde Herşeyi Çok Fazla Tüketirler.

Örneğin ; Yem - Su - Gaga Taşı - Kalamar Kemiği vs.

Suluk suyu sızdırıyor olabilir.üstünde tül varsa ıslak olup olmadığını kontrol edin

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yok suluk sızdırmıyor. Kafes pvc box kafes tül yok zaten. büyük ihitimal yumurtlayacağı için sanırım.

bi öneride buluncam mümkünse o suluğu başka kafese takıp bu kafese başka bi suluk takabilirmisiniz gerçekten suyu fazla tüketiyormu çok merak ettim çok tuhaf bide iki katı kadar çok ilginç geldi bana :D

yumurtayla alakası yok ilk tefa sizden duyuyyorum

Sızdırmayla alakası olmadığına başka suluk takarak emin olursanız kesinkes kuşlarınızdan biri yüksek ihtimallede dişi olan siz farketmeden banyo yapıyordur.suyu gagasına alarak vücuduna serpişirir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yarın sularını değiştireceğim. bakalım bir daha deneyeceğim ve takip edeceğim. neticeyi sizlere yazarım.

2. Takım kuşlarım bu günlerde yumurtlayacaklar inşallah. ve bunlarda diğer takımım gibi su tüketimini artırdılar. 3 takıma aynı anda aynı miktarda su koydum. bunların suyunda diğerlerine göre belirgin bir azalma var.

Geri