Karadeniz Pet

Sultan aramıza yeni geldi ama :(( bi kaç problem var

cixsower

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar sultan az önce eve getirdim 1 tane tırnagı yok ishal olmuş kanatları kesilmiş uçamıyor ele alışık ama ceza evindeki bi arkadaşım gönderdi orda imkan olmadıgı için bakamıyodu sultan dişi patates haşlıyom ishal oldugu için tüy dökümünde bide vitamin koydum suyuna başka ne yapabilirim sizce bide tırnagı tekrar çıkarmı kanatlarının çabuk çıkması için bişi yapabilirmiyim yardımlarınızı bekliyorum

ishal olan kuşa mama verilmez diye biliyorum daha çok ishal yapar vitaminde vermeyin haşlanmış patates,pirinç suyu,sıcak rüzgar olmayan bi ortam sağlayın şimdilik yarında veterinere gösterin çok hırpalanmış kuş yazık

öyle yapıcam yardım larınız için teşekkür ederim

İyi bakarsanız 1 haftaya gözle görünür bir toparlanma olur.. Mantar kontrolü de yapın kuşunuza,

gaga kenarlarına ve ayak parmaklarına bakın.. gagasının ceresine dogru olan kısmında beyazımsı doku oluşur et gibi ama et olmayan.. gaganın bitim yerlerinde başlar.. ayak parmaklarının boğum yerlerinde ve tırnağın baslangıc noktalarında hafif şişlikler ve sararmalar başlar.. kusa cok yaklastıgınızda bariz ağzı kokar.. bu belirtileri kontrol edebilirsiniz.. yoksa mantar yoktur diyebilirsin..

görünür bişi görmedim ben ama kontrol edicem ben tekrar yarın bilgi verdiginiz için teşekkürler

Önemli değil, mantar önce gagada başlar.. sonra ayağa geçer.. inşallah önemli birşeyi yoktur..

Arlasaşlar sultanla 5 ci haftamız olcak tüyleri düzeldi uçabiliyo yavaş yavaş ama ishal sorunu bitti bi ara düzelmişti isadur diye bi ilaç kulandım iyileşince ilacı vermedim tekrar ishal oldu aşırı sulu ishal lütfen yardım edin yulafta veriyodum yardımlarınızı bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:02 -->-> Daha önceki mesaj 11:40 --

yardım edecek kimse yok mu ya ??? Kuşumun durumu kötü yardım lütfen

Son düzenleme:
Geri