petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

?Sultan Papağanı Üretimi İle İlgili

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve İsmail CAN tarafından 21 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. İsmail CAN

İsmail CAN New Member

Beğenileri:
    0
    Selam Aleyküm. Gerçekten farklı bir sorun tamamını okursanız sevinirim.

Benim bir çift sultan papağanım var şimdiye dek 3 el yavru aldım 3.sünde 8 tane yumurtladı ama her ağızda kâh 4 tane kâh3 tane yavru çıkmış olsada hayatta kalabilen daima 2 yavru oldu.
    yeniden yumurtladı ve yavruları çıkmaya başladı bunu engellemenin bir yolu var mı?

bu arada kuşları makina gibi üretmiyorum düzenli yumurta maması verip dinlendiriyorum.

2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    yavrularda kayıp olmasın mı istiyorsunuz kuslar yavrulamasın mı?

3. Murat KARAYILAN

Murat KARAYILAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Gerekli besin takviyesinde bulunuyorsanız kuşlarınızın sağlıklı olduklarını düşünüyorsanız Sorun yok. Kuluçka da yavru problemine gelirsek 4/4 veya 3/3 yavru verecek diye birşey yok ya anne baba yavruyu ezerek öldürüyor bi şelikde 1-2 yavru ölüyor bunu önleyemezsiniz şöyle söyleyim her kuluçkada 1 yavru versin sağlıklı versin yeter bence :) emeğin karşılığı :) sultan papağanı hakkında sorularınız olursa bana veya forumda konu açarak ulaşabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacam bende 6 yıldır sultan papağanı üretimi yapıyorum bu arada ..........

4. Kubilay ÇALIKOĞLU

Beğenileri:
    0
    Herkes yavru almayı ister anlaşılan sen sıkıldın eşler bir arada oldukça yumurtalayacaktır :) keşke bizim muhabbetlerde böyle olsa

5. Murat KARAYILAN

Beğenileri:
    0
    Bu konu haklısınız sultanlardan yavru almak zordur arkadaşta çiftlerinin sağlığını düşündüğünden öyle düşünüyor bence :)

6. İsmail CAN

İsmail CAN New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar yavru kaybının önüne geçilebilir mi o yüzden konu açtım. ticari bir kaygı değil benimki. yavrular yumurtadan çıkıyor bazen hafif sarı tüylüyken bazen yenice siyah tüyleri çıkınca bir ya da iki tanesi ölüyor ve o, görünce mutlu olduğum saftirik küçük yaratık ölünce çok üzülüyorum. üreyen yavrularımın tamamını tanıdıklarıma sahiplendirdim. gelişimlerini hala takip ediyorum :) bilgilendirme için herkese teşekkür ederim.

7. Murat KARAYILAN

Beğenileri:
    0

İsmail bey öncelikle şunu belirtmek isterim siz çiftlerinizi biraz dinlendirin şuanda kuluçkadalar herhalde 1-2 ay sürer ramazdan sonra yavrular çıkınca yeme düşünde anna babayı 1 ay ayırın

Sayfayı Paylaş