petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sultan ve cennet-sevda papağanlarında cinsiyet belirleme

Konusu 'Diğer Papağan Türleri' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Sultan ve cennet-sevda papaganlarımda zorlandıgım anlarda iğne yöntemi ile cinsiyetlerini tespit ederek eşe atıyorum ve özellikle cennet ve sevdalarımda bir yıldır bu yöntemi uygularım, bu yöntemle eşe attıklarımdan 2-3 agız yavru aldıklarım oldu...İnşaallah sizlerinde işine yarar...

Son eklediğim resim ve videolar İyiniyetli üretici arkadaşlarımın işine yarayacagına eminin...
    HUrafe sananlar,inanmayanlar lütfen gereksiz yorumlar yazıpta kimsenin moralini bozmayınız...İşine gelmiyorsa, beceremiyorsan kullanma...Herkeze Saygılar..

Find gender of your Birds and Parrots - YouTube

2. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    s.a. öncelikle site hayırlı uğurlu olsun " adı güzel " kardeşim...
    bu yöntemi ben anlayamadım...biraz daha açar mısın konuyu...yani o ipe erkek kuş farklı,dişi kuş farklı mı tepki veriyor...konuyu biraz açarsan...bir de bu yöntem başka kuşlarda da uygulanabiliyor mu ? cevabın için şimdiden teşekkürler...

3. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Düz nakışsız bir yüzüğe veya iğneye ipi geçirin kuşunuzun üzerine götürün sol elinizle ipi tutun sağ elinizle yüzüğü tutun hareket etmesin kuşun üzerine götürün ve ardından sağ elinizi bırakın iğne sallanmaya başlayacaktır sol elinizi hareket ettirmemeye özen gösterin sabit kalsın. Eğer iğne veya yüzük yuvarlak daire çizmeye başlarsa dişi, ileri geri hareket ederse erkektir.

4. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    eyvallah...teşekkürler...

5. Fikret SAĞ
    Gizli

aynen katılıyorum

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kanatlılarda iğne ile cinsiyet belirlenmesi