Karadeniz Pet

Suluğa Pisleme

Layzy

Yeni Üye
Herkese merhaba arkadaşlar. Benim bir çift muhabbet kuşum var. Yaklaşık yirmi gündür dişi muhabbet suluğuna dışkısını yapıyor. Önceleri yoktu, son yirmi gündür böyle. Suluğun yerini değiştiriyorum, suluğunu değiştiriyorum, çeşme suyu kullanmıyorum ama olmuyor. Günde 5 kez suyunu değiştirsem de yine aynı. Dışkısını yapmak için suluğuna gitmiyor, bildiğiniz suluğun olduğu yere tırmanıyor ve orada etrafı izliyor uzun süre. Bu yüzden pisledikçe değiştiriyordum ve sorun etmiyordum ama internette dolaşırken dışkı bulaşmış su kuruluk hastalığı yapabilir diye bir video görünce hemen foruma yazmak istedim. Acaba neden suluğuna pisliyor ve bunun önlemini sizce nasıl alabilirim? Bir de bu hastalığa yakalanmaması için önereceğiniz bir şeyler var mıdır?

Suluğunu düzenli olarak değiştirseniz bir sıkıntı olmaz. İlginç bir alışkanlıkmış. Probiyotik ve vitamin desteğini yapın, üstüne iyi beslenme ve temizlikle kuşunuz hasta olmaz.

ağzı dar suluk kullanabilirsiniz ayrıca suluğun ağzına bakıcak yerde tünek olmasın varsa da tam o bölgede durmaması için oraya kalamar kemiği vb takarak suluğu pislemesini önleyebilirsiniz belki.

Geri