Karadeniz Pet

Süngeri çıkarmalımıyım ?

Mustafa23

Paylaşımcı Üye
Carpık bacak oldugu için 15-16 gün oldu sünger tedavisi uyguluyorum, süngeri çikardigim zaman yürüyor normal sekilde, fakat dengesini kaybedince düşüyor yan şekilde ve doğrulamıyor. Sizce artık süngeri çıkarmalımıyım?

Ekli dosyalar

• download_20180418_121701.jpg
    download_20180418_121701.jpg
    507 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Carpık bacak oldugu için 15-16 gün oldu sünger tedavisi uyguluyorum, süngeri çikardigim zaman yürüyor normal sekilde, fakat dengesini kaybedince düşüyor yan şekilde ve doğrulamıyor. Sizce artık süngeri çıkarmalımıyım?
Maşallah buda bir ilerleme bence süngeri biraz daha tutun

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Süngeri çikardım artk, dogrulamıyor henüz bi sorun olurmu tekrar çarpik olurmu çnku yan devrilip cirpiniyor

Süngeri çikardım artk, dogrulamıyor henüz bi sorun olurmu tekrar çarpik olurmu çnku yan devrilip cirpiniyor
bence kalsaydı fazla kalması sorun teşkil etmez ancak erken çıkarma tedavi sürecini boşa çıkarır

yavru 23 gunlük olmasina ragmen pek gelismedi o yüzden cikarmak istedim, tekrar takmalimym, ve daha ne kdr kalmali
23 günlük yavruda en az bi 20 gün kalmalı kemikleri sertleşmeye başladığı için düzelmesi daha uzun sürer büyüsede sorun olmaz en az 1 hafta daha kullanın bence sonra duruma bakın gerekirse yazın

23 günlük yavruda en az bi 20 gün kalmalı kemikleri sertleşmeye başladığı için düzelmesi daha uzun sürer büyüsede sorun olmaz en az 1 hafta daha kullanın bence sonra duruma bakın gerekirse yazın
Yavru 8 9 günlk oldgu sirada tedaviye başladm

yavru 23 gunlük olmasina ragmen pek gelismedi o yüzden cikarmak istedim, tekrar takmalimym, ve daha ne kdr kalmali
ben şahsım adına yavruda çarpık bacak gördüysem kaç günlükse en az günü kadar hatta fazlasını tutuyorum örn.10 günlük yavruda 10-15 gün arası tutuyorum süngeri sizde böyle yapabilirsiniz

ben şahsım adına yavruda çarpık bacak gördüysem kaç günlükse en az günü kadar hatta fazlasını tutuyorum örn.10 günlük yavruda 10-15 gün arası tutuyorum süngeri sizde böyle yapabilirsiniz
iste dedigim gibi yavru 8 9 gunluktu suan yuruyeblyor fakat devrildigi zaman dogrulamiyor

iste dedigim gibi yavru 8 9 gunluktu suan yuruyeblyor fakat devrildigi zaman dogrulamiyor
anladım siz 1 hafta kadar daha takın süngeri sonra takmayın yavru da gelişir o zamana doğrulur da yürür de zaten

oyleyse 1 hafta daha kalsin yeni sunger yapaym
evet 1 hafta kalsın günlük kontrol edin gerekirse günlük yenisini yapın yırtılma çıkma gibi durumlar olmasın 1 hafta sonra çıkarın ve artık yavruyu kendi haline bırakın sağlıkla büyür inşaallah

evet 1 hafta kalsın günlük kontrol edin gerekirse günlük yenisini yapın yırtılma çıkma gibi durumlar olmasın 1 hafta sonra çıkarın ve artık yavruyu kendi haline bırakın sağlıkla büyür inşaallah
insallah :) yavru pek gelismis degil acaba ek olarak neler vermem gerekir

insallah :) yavru pek gelismis degil acaba ek olarak neler vermem gerekir
şimdilik ek olarak birşey vermeyin anne baba besliyorsa sorun yok büyüyünce durumuna göre vitamin probiyotik vs takviyesi yaparsınız

Bu yavru kuşumla ilgili açtigim carpik bacak son durum paylaşmak istedim şuan 30 günlük gelisim sorunumuz vardi, yavaş yavaş düzeliyor, ama bacakları tamamen sorunsuz koşuyor bile çok şkr :):D

Ekli dosyalar

• P_20180428_221927.jpg
    P_20180428_221927.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 24
Geri