Karadeniz Pet

SUNNİ DÖLLEME (Ümit BAY)

Ümit BAY

Paylaşımcı Üye
Merhaba Arkadaşlar Üyeler Yöneticiler

Forumumuzda Görüyorumki Sunni Dölleme İle İlgili Çoğu Arkadaşımızın Bilgisizliği Ve Merakı Var Bunu Burada Gidereceğim Lütfen İyi Okuyun.

Öncelikle Herkesde Sunni Dölleme Merakı Almış Başını Gidiyor Yapan Yapmayan Kuşlar İle Uğraşıyor Bilinçsizce Denemek İçin Bile Kuşun Yumurtalıklarını Sıkıp aaa Bunda Döl Varmış Yada Sıkıp Kuşu Kısır Ettiğini Bilmeden Yumurtalıkların Patladığını Bilmeden Benim Kuşumdan Döl Gelmedi Gibi Konuşan Arkadaşlarımız Mevcut Kardeşim Kuşlarınızı Kontrol Edin Birdaha Ürememek Üzere Belki Kısır Olmuştur Sizin Yüzünüzden ..

Kimiside Boru Arıyor Bazen Yazıyolar Abi Sende Boru Varmı Felan Diye Kardeşim Bu Kadar Ucuz Olamaz Ben Bunu Yazarak Kimseyi Kırmak İstemem Yada Tartışma Ortamı Yada Tartışmaya Girmek İstemem Belki Kuşlara Yeşil Ve Mavi Olarak Bakan Bir Kaç Arkadaşımız Gene Çıkacaktır Belki Üslubuma Belki Yazdıklarımı Doğru Bulmayacaklardır Ama Bu Böyle Üretici Arkadaşlar İlede Zaman Zaman Konuşurum Hatta Bazen Bazılarının Yaptığını Bildiğim Halde Sohbet Ortamında Hep Derim Durduk Yere Sunni Dölleme Yapan Üretici Yada Adm Beceriksizdir Üretemiyodur .. Gene Söylüyorum Sunni Dölleme Yapan Arkadaşlar Beceriksiz Olduğu İçin Kuşuna Bakım Yapamayıp Onları Üretemediği İçin Yapmaktadır Bu Sözümün Arkasındayım Kuşlarını Hazırlayamadığı İçin Onlara Adam Gibi Yada Bilnçsiz Şekilde Mama Yapamadığı İçin Bu Yollara Başvuran İnsanlardır Sabırsız İnsanlardır Sertmi Oldu Bilemiyorum Bence Olmadı Yazack İnanın Çok Ama Çok Yazım Var Burada Bitiriyorum (Fiziksel Sakatlığı Vs Gibi Durumlarda Bu Yola Başvuran Arkadaşlar Varsa Üstüne Alınmasın Sunni Dölleme Her Zaman Dediğim Gibi Ya Fiziksel Özürlü Hayvanlarda Yapılır Yada Nesli Tehlikedeki Türlerde İyi Forumlar İçimden Geldiği Gibi Yazdım Kusura Bakmayın.Site Yönetiminden Bu Konunun Kaldırılmamasını İstiyorum Sunni Dölleme İle İlgili Soru Sorulan Konuları Kaldırmadığı Gibi Hayırlı Günler

Kimse artık Ümit kardeşime sunni döllenmeyle ilgili soru sormasın. Adam herkesin gördüğü üzere bu yöntemi onaylamıyor. 3 yıldır besleyip her türlü mamayı vitamini deneyip 10 eş değiştirip eş tutturamayanlar sorabilir :D

kardeşim abarttın sende 3 yıl besleyip her vitamini mamayı verip 10 eş değiştiren arkadaşların kuşlarında sıkıntı yoktur bence bi eksiklik vardır bişeyi yanlış yada eksik yapıyordur:)

kardeşim abarttın sende 3 yıl besleyip her vitamini mamayı verip 10 eş değiştiren arkadaşların kuşlarında sıkıntı yoktur bence bi eksiklik vardır bişeyi yanlış yada eksik yapıyordur:)

Benim dişi jumbo 3 senedir bende işte kardeşim 10 değilse de 5 eş değiştirdim. Tek bir yavrusunu elime almak nasip oldu oda yaşamadı.

1- mama veriyorum.
2- vitamin veriyorum.
3- kuş kumu var.
4- kalamar kemiği var.
5- sularını 2 günde bir değiştiriyorum.
6- havalandırma var.
7- haftada bir temizliğini yapıyorum.

Şimdi söyle ben nerde yanlış yaptım :D

ona eş değiştirene kadar kuşunu değiştirseydin sinanım daha iyiydi gecen bişeyler yazdım eşleme gibi bir konuydu ayır 15 20 gun kusları orada yazanları yap yok ben arayıp bulamam dersen haftasonu görüşelim canlı canlı anlatayım :)

Kardeşim ilk kuşum o değiştiremem onu yatmadığı yumurtaları kırıkların altına koydum biliyorsun eğer bozulmadıysa ( 10 günlük tutmuş yumurtalara 1 gün yatmamıştı ) bugün yarın çıkması lazım onların yavrularıyla devam edecem o kanı kaybetmicem :) hatta tepelilere eş vurup tepelilerini de üreticem o dişi sayesinde üretimhane kurcam bütün kuşlar gider o dişi ölene kadar benimdir isterse hiç yavru almayayım ben onu canı gönülden sevdim :D

kuşunu üretmişsin kardeşim işte yumurtalarını sürdüm diosun sorun nerede :)

Ümit ustam emeğine sağlık , yine bilgi ve tecrübenle coşturmuşsun ortalığı.

Ama kendi adıma söyleyim 10 senede kuşlarım eş tutmasa yinede doğal ortamlarını bozup sunni döllenme yoluna gitmem.Hiç yavru vermesinler daha iyi..

Ümit ustam emeğine sağlık , yine bilgi ve tecrübenle coşturmuşsun ortalığı.

Ama kendi adıma söyleyim 10 senede kuşlarım eş tutmasa yinede doğal ortamlarını bozup sunni döllenme yoluna gitmem.Hiç yavru vermesinler daha iyi..

AYNEN kardeşim cansın seviyorum seni :)

Yavrular çıkıp büyümeden ürettim demem kardeşim

sen üstüne düşeni yapmıssın kusların yumurtadan cıkar yada cıkmaz sonucta kusun dolu yumurtluyor ve yatmıyorsa senin sucun değilk ilk agız dır vs düzelir zamanla düzelmezse kus sıkıntılıdır geriye yapacak pek bişey kalmıyor

sana aynen katılıyorum ümit kardeşim ögrenmek yada bilmekten ziyade kuşa verilen zarardan kimse bahsetmiyor ben yavru alayım da gerisi önemli değil der gibi

Yazılan konuya ve altına yapılan bütün yorumlara katılıyorum.
Sanırım fazlada birşey söylemeye gerek yok.