Karadeniz Pet

Sürekli ağzımıza geliyo ağzımızı tırtıklıyo onun için zararlı mı ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 6768
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 6768

Guest
bişi olur mu bizim ağzımızdan kuşa . hiç durmadan böleyiz kovmak istemiyorum yanımdan

ağzina mı geliyor bilmem olabilir tabi sonuçta bazen ne kadar da baksak bit falan olabilir yinede... dikkatli olmak lazim.

yıllarca baktığım kuşum ağzıma geldi zaman zaman, tırtıkladı, bir sıkıntı olmadı
fakat (!) bu dahil tüm genellemeler yanlıştır diye bir laf va, bu bir kesinlik değildir, yine de dikkatli olun, çok sokulmasın

Benim kuşumda ağzımı, burnumu, kulağımı, saçımı vs. Tırtıklıyor. Yani tırtıklamak derken şöyle. Isırıyor gibi de değil öpüyor gibide değil ama hoşuna gidiyor sanki

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:29 -->-> Daha önceki mesaj 00:28 --

ağzina mı geliyor bilmem olabilir tabi sonuçta bazen ne kadar da baksak bit falan olabilir yinede... dikkatli olmak lazim.

Kuşlardaki bit, pire vs. İnsanlara bulaşmazmış. Forumdan öğrendim. Doğrudur umarım

Ben hep öperim kuşlarımı. Gagalarından boyunlarından. Allah'a şükür hiçbir hastalık görmedim.

Katılıyorum. Ben de kuşumu aldığımdan beri öperim, ağzımdan yemek yediririm çok şükür bana da ona da birşey olmadı şimdiye kadar. Ha tabi bu olmayacağı anlamına da gelmez bilemem.

3500 fazla çeşit ürü olan bitlerin,bu yazımızda ısırıcı bitler takımına giren Menoponidae ve Philopteridae familyasına bağlı olan güvercin bitleri hakkında siz değerli okurlarımıza biraz bilgi vermeye çalışcaz.Güvercin bitleri asalak yaşayan böcek türleridir ve adında anlaşılcağı gibi genellikle güvercinlerin üzerinde bulunduklarından dolayı halk arasında güvercin biti diye isimlendirilmiştir.Bu bit türleri bulaşıcak olan konakçısını sıcaklık kriterine göre seçmektedir.Yani evlerimizde güvercin yada kedi besliyorsan “güvercin bitleri” bize değildi bizden daha sıcak olan kedi,köpek veya güvercinlere bulaşıcaktır.Bursa bilmemiz gereken önemli konu bu bitler insalara çok çok nadir durumlarda bulaşmaktadır ve insanlara zararları yoktur.İnsanda görülen bit türleri Anoplura takımına bulunan bit türleri olmaktadır.Dolayısıyla güvercin üzerinde yaşayan bir bit çeşidini insanın üzerine taşırsanız bu bit insanın üzerinde yaşayamaz ve ölür.

Güvercin bitlerinin güvercinlerin üzerinde yaşamaların sebepleri bu bit türünün diş yapılarının telek ve tüy yiyebilcek bir yapıya sahip olmasıdır.Peki bu böcekler evlerimizde ne gibi zararlar açarlar?Güvercin bitleri insanların üzerinde yaşayamasalar bile çok kısa bür süreleğine bulabilir ve evlerimize kadar gelebilmektedirler.Genellikle güvercin bitlerinin yumurtalarını beyaz tomurcukluklar haline görebilmekteyiz.Bu böceklerden kurtulmak için prestij ilaçlama olarak biz sıvı ilaçlama yöntemini tavsiye etmekyeyiz.Sıvı ilaçlama ulv makinaları yardımyla yapılan püskürtmeli ilaçlama yönteminin adıdır ve güvercin bitleri için son derece etkili ve garantili bir ilaçlama yöntemi olmaktadır. Buradaki güvercin biti kuş biti anlamına gelmektedir.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:45 -->-> Daha önceki mesaj 00:45 --

alıntıdır....

Benim limon hanımda sakallarımla oynamayı çok seviyor ama ağzımı açık görmeye dursun. Ne buluyorsa anlamıyorum. Geçen ağzımdan dilimle iterek çıkarmak zorunda kaldım. :D

Eğer siz konuşurken ağzınıza geliyorsa merakından sizi dinlemek için gelir ve konuşmaya istekli olur ayrıca ağzınızı tırtıklamasından bir şey olacağını sanmıyorum.

Muhabbet kuslari farkli tatlari ve meragi severler agzinizin etrafinda yiyecek kalintisi ararlar .. :)

GT-I9001 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

nazar değdircen kusa sonunda bu kadar paylaşma bence

imza bu :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:52 -->-> Daha önceki mesaj 09:51 --

Eğer siz konuşurken ağzınıza geliyorsa merakından sizi dinlemek için gelir ve konuşmaya istekli olur ayrıca ağzınızı tırtıklamasından bir şey olacağını sanmıyorum.

zaten onu biliyorum eğitim veiryolar 5 6 kelime biliyor mikrop geçer mi benden ona onu merak etmiştim

Bizimki de ağzımın dibinde sürekli konuşmaya hevesli olduğu için kafasını yapıştırıyor dudağıma, valla ne yalan söyleyeyim ben de öperek seviyorum hatta benim öpme sesimi bile öğrenmiş taklit ediyor gelip o da öpüyor o derece. :) Temiz bir ortamda bakılıyorsa mantar vs. yoksa birşey olacağını sanmıyorum ben ama yine de dikkatli olmak lazım.

Geri