Karadeniz Pet

Sürekli Yem kusuyor

Sudse

Meraklı Üye
960E1BEE-0633-4757-9F78-8DD4ECB35453.jpeg
Merhaba arkadaşlar erkek kuşum sürekli yem kusuyorfu yanına dişi sldım ona rağmen hayla tüneğe yem kusuyor nedeni nedir acaba yorumlarını bekliyorım lütfen

526726BD-D29E-42A9-9FC3-58B860314C4D.jpeg
Hareketlerinde canlılığında yem yemesinde hiçbir sorun yok fakat bu neden bilmiyorum

Uzun süre yalnız kalmış. Ondan alışkanlık edinmiş. Dişiyle de eş tutmamış diye tahmin ediyorum. Hastalıktan değil.

selçuk beyin dediği gibi uzun süre yalnız kalan, insana alışan kuş kolay kolay dişiyle eş olmuyor. benim kuşum da böyle üç senedir malesef kusuyor :( ama şunu fark ettim fazla ilgi gösterince kusmaları bayağı azalıyor, hemen hemen bitiyor. o yüzden sürekli, bol bol ilgilenin. oyun alanı yapmaya çalışın minik bir tane. kafesinin içine parlak olmayan oyuncaklar koyun. genel olarak parlak olan şeylerden uzak olsun. oyalanabileceği şeyler olursa ve ilgi de görürse azaltır kusmayı diye düşünüyorum.

selçuk beyin dediği gibi uzun süre yalnız kalan, insana alışan kuş kolay kolay dişiyle eş olmuyor. benim kuşum da böyle üç senedir malesef kusuyor :( ama şunu fark ettim fazla ilgi gösterince kusmaları bayağı azalıyor, hemen hemen bitiyor. o yüzden sürekli, bol bol ilgilenin. oyun alanı yapmaya çalışın minik bir tane. kafesinin içine parlak olmayan oyuncaklar koyun. genel olarak parlak olan şeylerden uzak olsun. oyalanabileceği şeyler olursa ve ilgi de görürse azaltır kusmayı diye düşünüyorum.
Eş tutmada sorun yaşicağını düşünmüyorum ayak stıyo suluğa hani çiftleşmek istediği belli hazır bir eş herşeyi düzeltir gibime geliyor @Selçuk YÜKSEL

Eş tutmada sorun yaşicağını düşünmüyorum ayak stıyo suluğa hani çiftleşmek istediği belli hazır bir eş herşeyi düzeltir gibime geliyor @Selçuk YÜKSEL
Sorunda o zaten etrafındaki nesnelerle ilgilenmeyi çok sevdiği için dişiye ilgi göstermiyor hatta dişi yanında iken akıllı yemlikde çiftleşen bir kuşum vardı dişi kuyruk kaldırır o gider yemlikde işini görür du inşallah sizinki böyle olmaz

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri