Karadeniz Pet

Tek Dişi Kuş Kızgınlık Dönemi

Böyle vakalar maalesef ki çok ama sadece siz kuşunuzu çiftleştirmeyince değişecek bir durum da değil. Bu sefer de siz istemeden de olsa kuşunuza zarar vermiş olacaksanız, olan hayvancığa olacak.
Teşekkür ederim cevaplarınız için alacağım sanırım eş bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum

Bizim kuşlarımızın da yavruları oluyor, biz de onların doğal olarak iyi bakılacakları bir yere gitmesini istiyoruz ve buna göre alıcı buluyoruz. Ona bakılırsa sizin kuşunuzun annesine veya babasına da aynı tepkiyle yaklaşılsaydı, bugün ona siz hiç bakamamış olacaktınız değil mi?
Merhaba rahatsız ediyorum az önce kuşum yumurtladı yumurtasını almalı mıyım kafesten ve dışkısı kanlı çıkıyor. Bir üretici buldum sonunda yarın gideceğim

Merhaba rahatsız ediyorum az önce kuşum yumurtladı yumurtasını almalı mıyım kafesten ve dışkısı kanlı çıkıyor. Bir üretici buldum sonunda yarın gideceğim
Yumurtayı alın, dışkısı yumurta yaptıktan sonra mı kanlı gelmeye başladı? Sürekli olarak mı kanlı geliyor?

Yumurtayı alın, dışkısı yumurta yaptıktan sonra mı kanlı gelmeye başladı? Sürekli olarak mı kanlı geliyor?
Yumurtadan sonra sümüksü ve kanlıydı.Bir de hala yumurta var gibi kuyruk aşağıda ve sallanıyor

Yumurtadan sonra sümüksü ve kanlıydı.Bir de hala yumurta var gibi kuyruk aşağıda ve sallanıyor
Tedirgin olmuşsunuz ama yazmak istedim. Aynı olay yaklaşık 1 ay önce benim dişi kuşumun da başına geldi. Yumurtayı çıkarmakta zorlandığı için kanlı yumurtladı ve anüs bölgesi morarıp şişmişti. 3 gün'e geçti bu belirtiler.

Tedirgin olmuşsunuz ama yazmak istedim. Aynı olay yaklaşık 1 ay önce benim dişi kuşumun da başına geldi. Yumurtayı çıkarmakta zorlandığı için kanlı yumurtladı ve anüs bölgesi morarıp şişmişti. 3 gün'e geçti bu belirtiler.
Evet az önce anüs bölgesine baktım koyu renkliydi ve tüyleri seyrekleşmiş.Mineral eksikliğinden rahminde bir sorun olabilir diye korkuyorum kalamar kemiği yemiyor hiç

Evet az önce anüs bölgesine baktım koyu renkliydi ve tüyleri seyrekleşmiş.Mineral eksikliğinden rahminde bir sorun olabilir diye korkuyorum kalamar kemiği yemiyor hiç
Tüyleri kendisi yoluyor. Kan zaten o anlık gelir az miktarda, devam etmez. Anüs hafif şiş ve koyu renkli olur 3-4 gün kadar. Sonra toparlıyor.

Tamam çok teşekkür ederim içime su serpildi

İlk yumurtayı dün akşam yaptı tekrar ne zaman yapar ondan önce süreyim ben de

Geri