Karadeniz Pet

Tekrar tanışma

• Konbuyu başlatan İLKER KARADANA
  • Başlangıç tarihi
İ

İLKER KARADANA

Guest
Gaziantep'ten tüm muhabbet kuşu severlere merhabalar,

Güzel şehrimiz Gaziantep'te ikamet ediyorum ve buralıyım. MEB'e bağlı bir okulda İngilizce öğretmenliği yapıyorum ve 32 yaşındayım. 3 ve 8 yaşındaki oğluşlarıma hayvan sevgisi kazandırmak amacıyla muhabbet kuşu besliyorum. Ayrıca, bende bu kuşları çok severim zaten. Tanıtacağım kuşum beslediğim 4. kuştur.

Aslında forumda yeni değilim, 3-4 aydır aranızdayım ama bir önceki kuşum sadece 2 ay yaşayabildi, amansız bir ishal sonucunda, tüm çabalarıma rağmen, kuşu kaybetmiştim. Sonra, forum üyelerimizden Yeliz KOCAGÜN hanımefendiyle tanıştım ve kendisinden çok güzel bir yavru kuş aldım, Kuşu aldığımda yeme yeni düşmüş, tahminim 45 günlük bir kuştu. Herhalde şu anda 2,5-3 aylık ancak oldu ve çok şükür herşey yolunda...

Kuşumun erkek ve yerli olduğunu düşünüyorum, ancak 1 ay önce eve ilk geldiğince tam bir erkek renginde olan ceresinin burun deliklerinin etrafından sanki beyazlıklar oluşmaya başladı 1 haftadır. Çok hareketli evcil bir kuş ama çok da ısırıyor, sürekli elimizi tırtıklıyor. Burun delikleri etrafındaki beyazlıkları resimlemeye çalıştım. Bakalım ustalar kuşumun cinsiyetine ne diyecekler???

İlk 2 resim 45-50 günlükkken eve ilk geldiği hali, diğer resimler oldukça yenidir, bir kaç günlük, görüşlerinizi bekliyorum...
l024LE.jpg

04jrqV.jpg

jvPA2g.jpg

oYPyZo.jpg

Gaziantepli hemşerime selamlar maşallah kuşunuza sanma erkek gibi ama ustalar yorumlasa daha iyi olur,Yeliz Hanım'ın güzel kuşları vardı ama yetişemedim hepsini satmış

maşallah ilker bey hayırlı olsun tekrar kendini toparlamış çok güzel olmuş cinsiyeti erkek o konuda şüpheniz olmasın

Tekrar hoşgeldiniz. Maşallah kuşunuz çok yakışıklı bir erkek (=

Maşallah kuşunuza , umarım kısa sürede alıştırırsınız kuşunuzu kendinize...

Maşaallah kuşunuz erkek o ısırmalarda normal kuşunuz ergenliğe giriyor zamanla bu huyundan vazgeçecektir inşaallah güle güle besleyin

yorumlayan herkese geç de olsa teşekkür ederim,

baya bi alıştı sayılır zaten, artık evin içinde uçuyor, kafesin kapağını açtığımda hemen kafama veya omuzlarıma gelip konuyor, ısırmalara devam ama sabırla bekliyoruz bunlarında bitmesini,

görüşmek üzere...

Maşallah hayırlı olsun

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi