petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tekrar tanışma

Konusu 'Kendimizi Tanıtalım' forumundadır ve İLKER KARADANA tarafından 1 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. İLKER KARADANA

Gaziantep'ten tüm muhabbet kuşu severlere merhabalar,

Güzel şehrimiz Gaziantep'te ikamet ediyorum ve buralıyım. MEB'e bağlı bir okulda İngilizce öğretmenliği yapıyorum ve 32 yaşındayım. 3 ve 8 yaşındaki oğluşlarıma hayvan sevgisi kazandırmak amacıyla muhabbet kuşu besliyorum. Ayrıca, bende bu kuşları çok severim zaten. Tanıtacağım kuşum beslediğim 4. kuştur.

Aslında forumda yeni değilim, 3-4 aydır aranızdayım ama bir önceki kuşum sadece 2 ay yaşayabildi, amansız bir ishal sonucunda, tüm çabalarıma rağmen, kuşu kaybetmiştim. Sonra, forum üyelerimizden Yeliz KOCAGÜN hanımefendiyle tanıştım ve kendisinden çok güzel bir yavru kuş aldım, Kuşu aldığımda yeme yeni düşmüş, tahminim 45 günlük bir kuştu. Herhalde şu anda 2,5-3 aylık ancak oldu ve çok şükür herşey yolunda...

Kuşumun erkek ve yerli olduğunu düşünüyorum, ancak 1 ay önce eve ilk geldiğince tam bir erkek renginde olan ceresinin burun deliklerinin etrafından sanki beyazlıklar oluşmaya başladı 1 haftadır. Çok hareketli evcil bir kuş ama çok da ısırıyor, sürekli elimizi tırtıklıyor. Burun delikleri etrafındaki beyazlıkları resimlemeye çalıştım. Bakalım ustalar kuşumun cinsiyetine ne diyecekler???

İlk 2 resim 45-50 günlükkken eve ilk geldiği hali, diğer resimler oldukça yenidir, bir kaç günlük, görüşlerinizi bekliyorum... [​IMG]

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    masallah guzel bir erkek

3. Cihan UYĞUR

Cihan UYĞUR Active Member

Beğenileri:
    16
    Gaziantepli hemşerime selamlar maşallah kuşunuza sanma erkek gibi ama ustalar yorumlasa daha iyi olur,Yeliz Hanım'ın güzel kuşları vardı ama yetişemedim hepsini satmış

4. Aşkın TOSUN

Beğenileri:
    0
    Kuşunuz erkek ve yerli

5. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    maşallah ilker bey hayırlı olsun tekrar kendini toparlamış çok güzel olmuş cinsiyeti erkek o konuda şüpheniz olmasın

6. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    Tekrar hoşgeldiniz. Maşallah kuşunuz çok yakışıklı bir erkek (=

7. Bozo-27

Bozo-27 Member

Beğenileri:
    1
    Maşallah kuşunuza , umarım kısa sürede alıştırırsınız kuşunuzu kendinize...

8. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Maşaallah kuşunuz erkek o ısırmalarda normal kuşunuz ergenliğe giriyor zamanla bu huyundan vazgeçecektir inşaallah güle güle besleyin

9. İLKER KARADANA

yorumlayan herkese geç de olsa teşekkür ederim,

baya bi alıştı sayılır zaten, artık evin içinde uçuyor, kafesin kapağını açtığımda hemen kafama veya omuzlarıma gelip konuyor, ısırmalara devam ama sabırla bekliyoruz bunlarında bitmesini,

görüşmek üzere...

10. bjk70

bjk70 Member

Beğenileri:
    0
    Maşallah hayırlı olsun

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Hayirlisi olsun. Yerli cok guzel bir erkek.

Sayfayı Paylaş