Karadeniz Pet

Temizlik.+++++

B

bace

Guest
İki çift muhabbet kuşum var altlarini ne sıklıkla temizlemeliyim yardım

Tamamdir saolun ben ne olur be olmaz temizliyim ya içime sinmedi

Haftada 1 veya 5 günde 1 değiştirebilirsiniz eğer taban malzemesi olarak kâğıt kullanıyorsanız.

Selam,
Bu biraz sizin titizlik anlayışınıza ve kullandığınız taban malzemesine bağlı. 6 ay temizlik gerektirmeyecek taban malzemeleri var. Eğer kağıt kullanıyorsanız haftada bir değiştirin.

6 ay temizlik gerektirmeyen malzeme nedir acaba merak ettim nerden bulabiliriz?

Selam,
Bu biraz sizin titizlik anlayışınıza ve kullandığınız taban malzemesine bağlı. 6 ay temizlik gerektirmeyecek taban malzemeleri var. Eğer kağıt kullanıyorsanız haftada bir değiştirin.

Ben 3 günde bir temizliyorum bıktım valla. nasıl bir taban malzemesidir o ? Bizde kullanalım

Zeolit kum olarak geçiyor ama 6 ay olduğuna pek inanmayın. tabi altında gazete sermekten çok çok daha faydalı. koku derdi yok temizlik süresi 3 ay kadar

ARKadaslar Çiftleşmede sorun olur mu sorumada bir bakar misiniz yardim lazimdaa

hemde baya ucuzmus bu Zeolit kum gitti gidiyorda kilosu 2 liraya buldum kargosuyla beraber 6 lira 3 ay temizlik derdi ortadan kalkiyorsa muhtesem bisey :)

Evet ne kadarda kum olsa 6 ay uzun bir süre biz rahatsız olmayabiliriz belki ama kuşlar için sakıncalı bir durum.

..

Zeolit kum akvaryumlar ıçın kullanılır bildiğim kadarıyla kuşalara bir zarar vermesin evet benim pvc kafesimi bu arkadaşlar yaptı bu kumdanda hediye ettiler sagolsunlar kum ıyı tavsıye derım dıskı ustune dusunce bır sure sonra taslar toparlak olup dıskı kayboluyo yalnız acaıp toz yapıyo tozdan bıktıgım ıcın bıraktım bunu goz onune alınız

valla ben hergün kafeslerin kağıdını değiştiriyorum, arkadaşların dediği gibi sana kalmış birazda..

Zeolit kum akvaryumlar ıçın kullanılır bildiğim kadarıyla kuşalara bir zarar vermesin evet benim pvc kafesimi bu arkadaşlar yaptı bu kumdanda hediye ettiler sagolsunlar kum ıyı tavsıye derım dıskı ustune dusunce bır sure sonra taslar toparlak olup dıskı kayboluyo yalnız acaıp toz yapıyo tozdan bıktıgım ıcın bıraktım bunu goz onune alınız

bunu öğrendiğimiz iyi oldu çok mantıklı toz yapmasi sonuçtu kurutuyor herşeyi pislikten kurtulduk derken her taraf toz olursa o daha kötü

Bu petshoplarda da bulunabilir ama kullanışlı mı? Toz oluyorsa iş görmez.

Geri