Karadeniz Pet

Tırnak kopması,Yaş ırk ve cinsiyet belirleme

joelucifer

Yeni Üye
MaBmmg.jpg
[/url][/IMG]
Öncelikle herkese selamlar.Seneler sonra kuş beslemeye başladım.Fotoğraflardaki gri kuşu jumbo dişi diye bir arkadaş aracılığı ile aldım.Eve geldiğinde kuşun tırnağı siyahtı.İnternetten araştırdığımda genelde normal vs gibisinden sonuçlar aldım.Aradan bi kaç gün geçince,yani bu sabah kuşun tırnağının kopmuş olduğunu farkettim.Kuş normal yürüyor tünekte d?urmada sıkıntısı yok.Bu kuşun sorunu , cinsiyeti ve yaşı nedir herhangi bir müdahale gerekir mi ya da tırnağı tekrar çıkar mı ?
Diğer kuşlara gelirsek ; açık sarı olanı çek erkek ve koyu sarı olanı çek dişi olarak aldım.Sizce doğru mu
ya da kazıklandım mı cinsiyet ve yaş tahminleriniz nedir.Yardımcı olursanız sevinirim.

Jumbo dediğin dişi. Tırnağı tekrar çıkmaz ancak bu kuşun hayatını zorlaştırmaz.
Çekoslavak dediğin kuşlarında ikisi de erkek gibi geldi bana.

peki gerçekten çekoslavak mı onlar ve jumbo denilen jumbo mu ?
bu arada o iki kuş sürekli öpüşüyor gibi duruyorlar anlamadığımdan soruyorum üstadım teşekkürler şimdiden.

Bu fotoğraflardan ırkları konusunda yorum yapmak zor.
Tüm muhabbet kuşları ayunı cinsiyetten veya farklı cinsiyetten olsun, yaşları ne olursa olsun birbirleri ile öpüşebilir ve yem kusabilirler birbirlerine.

Çok teşekkür ederim cevabınız için.Daha sonra ayrı açılardan ayrı bir ışık ile farklı bir konu açarım.İlginiz için çok teşekkür ederim iyi akşamlar levent bey.