petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

^^Tırnak problemi^^

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Erman ARSLAN tarafından 24 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Dikkat ediyorum son zamanlarda kuşlarımın tırnakları uzadı, Kessem mi diye düşündüm ama daha önce yapmadığım için denemedim. Üreticiler her kuşun tırnağını kesmek için uğraşmıyordur heralde. Bunun başka bir çaresi var mı? veya kendi haline mi bırakalım?

2. tansel canbaz

Kendi haline bırakın coğu kişi kuşun tırnaklarını kesmez çünkü zor bir olaydır kuşa zarar verebilirsiniz ama daha önce biryerde okumuştum kuşun tırnaklarını kısaltan tünekler varmış onlardan alabilirsiniz.

3. Bedirhan KARAKOÇ

Beğenileri:
    1
    Tahta tünek kullanirsan tirnagi uzamaz kardes

GT-S5360 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. CEM CANER

CEM CANER Active Member

Beğenileri:
    12
    ben tahta tünek kullanıyorum kendim yaptım kuşların tırnakları pek uzamıyor bende kesmeye kıyamıyorum

5. Seda Kurşunlu Çal

ben daha dün kestim. takılıyordu kumaşlara perdeye falan. o daha tehlikeli ayağı incinebilir. bence zor bişey değil. ayağını ve sonra tırnağını keseceğiniz parmağını iki parmağınız arasında güzelce sabitleyin bu arada kuşu sıkmayın tabi. sonra uç kısmından kesin. ama kırmızı kısma gelmemesine dikkat edin.

6. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler, zaten çok da evcil olmadıkları için kesmesi kolay olmazdı. o zaman tünek değişikliği yapacağız artık.

7. Yusuf ŞANLI

Kesmeyi deneyecekseniz cok dikkatli olun yanlis keserseniz kanı durduramayabilirsiniz

Sayfayı Paylaş