Karadeniz Pet

Titreyen kuş

• Konbuyu başlatan Selphie
  • Başlangıç tarihi
S

Selphie

Guest
Merhabalar
Bir hafta öncesinde bir muhabbet kuşu aldım fakat kuşumu üşüttüm galiba :(
Dışkısı poposuna yapışıyor,hareketsiz kafeste öylece duruyor (yem ve su içmek harici) ve kuyruğu titriyor. Bunu 1,2 gündür farkediyorum ama bazı yerlerde korkudan kuyruğunun titreyebilceği yazıyordu aldırış etmedim pek ama korktuğunu sanmıyorum artık, diğer hastalık belirtilerinden de dolayı.
Birkaç araştırma yaptım, şuan masa üstü lambasını açtım ve kuşa doğru tutuyorum ısındı biraz titremiyor en azından ama hala hareketsiz. Kafesn yarısınıda örttüm belki bir yararı dokunur diye. Çabuk iyileşmesi için ne yapabilirim ne önerirsiniz.
Şimdiden teşekkürler
Edit: Birde kafesin dibinde böyle ne dışkıya ne de yeme benzer boncuk gibi şeyler var, anlamadım gitti.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Veterinere götürsen antibiyotik verecek %100.Bu saatten sonra soğuk algınlığı ilaçları fayda etmez.Antibiyotik tedavisi uygulamalısın.Yinede veterinere götür imkanın varsa

Veterinere gitme gibi bir ihtimalim olamayabilir bu ara, evde yapabilceğim bir şey yok mudur .. :(
Dışarı bırakınca uçuyor vs, kafeste çok durgun. Dışkı yapışmasıda bugün başladı zaten..çok geç bi zaman değil pek..

Veterinere gitme gibi bir ihtimalim olamayabilir bu ara, evde yapabilceğim bir şey yok mudur .. :(
Dışarı bırakınca uçuyor vs, kafeste çok durgun. Dışkı yapışmasıda bugün başladı zaten..çok geç bi zaman değil pek..

Veteriner kursaktan örnek filan alıyor.Detaya iniyor.Şimdi eczaneden antibiyotik al deriz ama ağır gelir filan.Hem antibiyotik kuşu kısa süreli kurtarabilir ama organları mahveder.

Veteriner kursaktan örnek filan alıyor.Detaya iniyor.Şimdi eczaneden antibiyotik al deriz ama ağır gelir filan.Hem antibiyotik kuşu kısa süreli kurtarabilir ama organları mahveder.
Veterinere gitsem de antibiyotik vereceğini söylediniz ama?
Kuşumun çok çok kötü olduğunu düşünmüyorum salınca uçuyor ötüyor kafese girince durgunlaşıyor birden..

Geri